0

SERIJA A: Lacio je u trci za Skudeto, pala je Parma (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.20 u 20:58

U 23. kolu Serije A, Lacio je kao gost pobedio Parmu 1:0 (1:0) i uključio se u borbu za titulu.

Iskoristio je Lacio kiks Juventusa i poraz od Verone da mu priđe na samo bod zaostatka. Sada nebesko-plave tek boli remi od srede sa Veronom, jer da su dobili taj meč sada bi bili lideri Serije A.

Četa Simonea Inzagija je danas pobedila Parmu 1:0. Bio je domaćin oslabljen neigranjem Žervinja (napustio klub bez reči) i Inglesea, što su Rimljani znali da iskoriste.

Parma je prva zapretila na ‘Enio Tardiniju’ preko Kurtića, ali je Strahoša bio na mestu. Lacio je poveo u 41. minutu kada je posle centaršuta sa desne strane Kaisedo uz dosta sreće stigao do lopte i pogodio – 0:1.

Domaćin je do izjednačenja mogao u 56. minutu kaa je šutirao Kaprari, a Albanac na golu Rimljana ponovo bio na mestu. Lacio je uzvratio u 72. minutu kada je Imobile šutirao, ali je lopta završila preko gola. Poslednju šansu na utakmici imala je Parma, ali je udarac budućeg pojačanja Juventusa Kuluševskog završio pored gola.

Za Lacio nije igrao Sergej Milinković-Savić, jer je morao da odradi kaznu zbog nagomilanih žutih kartona.