BUNDESLIGA: Džaba Herti skupa pojačanja, Šalke baš ‘štuca’ (VIDEO)

Objavljeno: 08.02.20 u 17:35

U 21. kolu Bundeslige nije bilo mečeva vodećih timova, sem Šalkea koji je potvrdio da ove sezone nema snage da se bori za vrh.

ŠALKE – PADERBORN 1:1

Trebalo je posle ovog meča da se tim iz Gelzenkirhena priključi timovima iz vrha, ali neće, Šalke više nije ono što je nekada bio. Sada je došao Paderborn i oduzeo dva boda plavo-belima.

Domaćin je u prvom poluvremenu samo jednom zapretio preko MekKina, ali je njegov šut zaustavio golman gostiju. Već u prvom minutu nastavka fudbaleri Šalkea su tražili penal, ali je posle pomoći iz VAR sobe sudija odlučio da ne pokaže na ‘belu tačku’.

Šalke je poveo u 63. minutu kada je Očipka asistirao do Kutučua, a ovaj pogodio 1:0. Isti igrač mogao je do gola u 71. minutu, ali je golman gostiju Cingerl odbranio. Gosti su prvi put ozbiljno zapretili u 73. minutu, ali je sjajan šut Progera odbranio Nubel.

Spasa za domaći tim nije bilo u 81. minutu kada je Proger izveo korner, a Gjasula pogodio glavom – 1:1. Matija Nastasić je igrao ceo meč za Šalke i zaradio je žuti karton.

HERTA – MAJNC 1:3

Dok je Šveđanina Kuajsona ekipa Majnca ne mora da brine za opstanak. Velika pojačanja koja je dovela Herta ne donose rezultat.

Gosti su poveli u 17. minutu kada je Oztunali asistirao do Kuajsona, a Šveđanin pogodio za 0:1. Dugo je taj rezultat stajao na semaforu, da bi isti igrač u 82. minutu iskoristio asistenciju Onisiva – 0:2. Herta se u igru vratila svega dva minuta kasnije kada je Lukebakio zahvatio loptu posle kornera, a defanzivac Bojata pogodio – 1:2.

Herta je u 89. minutu ostala sa deset igrača, pošto je isključen Volf. To je iskoristio Kuajson i sa penala postavio konačnih – 1:3.