0

PREMIJER LIGA: Liverpul je nezaustavljiv! (VIDEO)

Objavljeno: 23.01.20 u 23:10

Liverpul je ‘upisao’ 22. pobedu na 23. meču, ovoga puta protiv Vulvsa u gostima 2:1 (1:0), gazi ka rekordu.

Titula se već slavi na ‘Enfildu’. Čini se nekako da će pre ljudi naseliti Mars nego ‘crveni’ ispustiti velikih 16 bodova prednosti u odnosu na Mančester siti. Četa Jirgena Klopa imala je večeras teško gostovanje protiv Vulvsa i slavila je 2:1.

Već u 8. minutu je Arnold izveo korner, a Henderson skočio i pogodio – 0:1. ‘Vukovi’ su pokušali da uzvrate preko Doertija, ali je Irac bio neprecizan. Do kraja prvog dela Liverpul je stvorio dve šanse preko Salaha,ali je oba puta Egipćanin u poslednjim trenucima bio izblokiran.

Salah je novu šansu imao u 47. minutu, ovoga puta nije bio izblokiran, ali je njegov pokušaj zaustavio Rui Patrisio. Domaćin je četiri minuta kasnije izjednačio, Traore je povukao kontranapad, a Himenez je glavom pogodio – 1:1.

Liverpul je prvi zapretio posle gola, Firmino je pokušao u 60. minutu. Potom su Traore i Himenez imali dve izgledne šanse, ali je Alison bio skocentrisan. Liverpul je do pobede stigao u 84. minutu kada je Salah ostavio loptu do Hendersona, ovaj asistirao do Firmina, a Brazilac pogodio za konačnih – 1:2.