0

PREMIJER LIGA: Dajte pehar Liverpulu, Siti kući nije mogao protiv Kristal Palasa (VIDEO)

Objavljeno: 18.01.20 u 18:20

Veliko iznenađenje dogodilo se u 23. kolu Premijer lige, a priredila ga je ekipa Kristal Palasa koja je na ‘Etihadu’ odigrala 2:2 protiv Mančester sitija.

Najveći optimisti nadali su se nekom čudu i povratku Mančester sitija u borbu za titulu sa Liverpulom kako bi Premijer liga bila bar malo zanimljivija, ali sada je kraj. Četa Pepa Gvardiole nije uspela na svom terenu da pobedi Kristal Palas – 2:2 (0:1).

Prvi šok usledio je u 39. minutu kada je posle kornera Kejhil ubacio loptu do Tosuna na drugoj stativi, a Turčin pogodio – 0:1. Kirstal Palas je vođstvo držao sve do 82. minuta kada je Žezus sjajno ubacio loptu u ‘peterac’, a Aguero se bacio i zatrsao mrežu – 1:1. Samo pet minuta kasnije Mendi je centrirao sa levog boka, a Aguero glavom pogodio – 2:1.

Činilo se da će ‘građani’ upisati tri boda, a onda je u 90. minutu vihorni Zaha pobegao odbrani Sitija, ubacio loptu u ‘peterac’, a Fernandinjo nespretno reagovao i izjednačio na – 2:2.

Veliki preokret dogodio se na jugu Engleske. Sautempton je golovima Bendareka u 15. minutu i Longa u 35. minutu vodio sa 2:0 protiv Vulvsa. Ipak, u drugom delu igre ‘vukovi’ su okrenuli na 3:2. Prvo je Neto u 53. minutu realizovao asistenciju Traorea, da bi Himenez u 65. minutu iz penala poravnao na 2:2. Bivši đak Barselone Traore je u 76. minutu ‘upisao’ novu asistenciju, a Meksikanac Himenez nastavio da rešeta – 3:2.

Norič je krenuo u beg sa dna pobedom nad Bornmautom 1:0, strelac iz penala bio je Puki. Oba tima su meč završila sa po deset igrača, jer je kod domaćina isključen Godfri, a kod gostiju Kuk.

Arsenal je od 45. minuta vodio sa 1:0 protiv Šefilda golom Martinelija, ali su nezgodni gosti u 83. minutu izjednačili, strelac je bio Flek.