0

BUNDESLIGA: Het-trik Halanda na debiju, Borusija slavila 5:3, Srbi asistirali u pobedi Ajntrahta (VIDEO)

Objavljeno: 18.01.20 u 17:55

U 18. kolu Bundeslige Borusija iz Dortmunda je kao gost pobedila Augsburg 5:3 (0:1) i dobro je započela 2020. godinu.

Kakav preokret u Augsburgu!? Igrao se 34. minut kada je Vargas ubacio loptu u peterac, a najbolji strelac domaćih Niderlehner pogodio za 1:0. Tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

A, onda ‘ludnica’ u drugih 45 minuta. Ni minut se nije igralo u drugom delu kada je Rihter odapeo sa 25 metara i savladao Burkija – 2:0. Borusija je brzo uzvratila, samo tri minuta kasnije Azar je asistirao za Branta, a ovaj pogodio – 2:1.

Augsburg je u 55. minutu odbio nalet ‘milionera’, Maks je ubacio loptu u ‘peterac’, a Niderlehner ponovo pogodio – 3:1. Ipak, Borusiji je bilo potrebno dva minuta da stigne do izjednačenja, a da u fudbalu nije izmišljen šut za dva gola.

Nova akvizicija ‘milionera’ Haland je u igru ušao u 56. minutu, a Norvežanin je već u 59. postigao debitantski gol – 3:2. Dva minuta kasnije Humels je uposlio Sanča, a mladi Englez poravnao na 3:3.

U 70. minutu defanzivna linija Borusije poslala je dugu loptu napred, u ofsajdu nije bio Torgan Azar, izašao je Belgijanac jedan na jedan sa golmanom, predriblao ga, a onda bio nesebičan i dodao za Halanda koji loptu gurnuo u mrežu – 4:3. Konačnih 5:3 i het-trik na debiju postavio je Haland na asistenciju Rojsa u 79. minutu.

Ajntraht iz Frankfurta je kao gost pobedio Hofenhajm 2:1. Prvi gol za ‘orlove’ postigao je Dost u 18. minutu posle ubacivanja u peterac Gaćinovića, dok je drugi gol bio delo Čendlera posle centaršuta Kostića. Gaćinović je igrao 85. minuta, a Kostić svih 90. Joveljić je meč odgledao sa klupe.

Keln je rešio da pobegne sa dna i kod kuće je pobedio ‘vukove’ – 3:1. Golove za ‘jarčeve’ postigli su Kordoba dva i Hektor jedan. Štefen je bio strelac za Volfzburg.