0
Košarka

NBA: Poraz Lejkersa, Dončić očitao lekciju Kingsima, Jokić ‘flertovao’ sa tripl-dablom (VIDEO)

Objavljeno: 16.01.20 u 09:20

Uzbudljivo je bilo u NBA ligi u noći između srede i četvrtka. Jokić je ‘flertovao’ sa tripl-dabl učinkom, dok je Orlando savladao Lejkerse. Kingsi su poraženi od Dalasa.

Denver je bez mnogo problema dobio Šarlot rezultatom 100:86. Briga za Denver u ovom meču mogla bi da bude povreda Džamala Mareja koji je teren napustio uz pomoć saigrača.

Nikola Jokić je Nagetse sa 12 poena, osam skokova i osam asistencija, uz šut iz igre od 55 odsto Vodio Nagetse do 28 pobede u sezoni. Najefikasniji je bio Majkl Porter junior sa 19 poena.

.
Košarkaši Sakramenta su poraženi u duelu sa Dalasom rezultatom 127:123.

Dalas je bio bolji u prestonici Kalifornije, Luka Dončić je postigao 25 poena, uz 17 asistencija i 15 skokova. Na licu mesta pokazao je upravi kluba šta je propustila na draftu kada su se umesto za Slovenca odlučili za Marvina Beglija.

Uz odličnog Dončića istakao se i Set Kari, dok je Boban Marjanović meč gledao sa klupe.

Kingsi su i dalje lišeni pomoći Bogdana Bogdanovića, u poslednjih 12 minuta imali su i zaostatak od 16 poena, trojkom Barnsa ušli smo u neizvesnu završnicu, ali na kraju meča nije bilo iznenađenja.

Nemanja Bjelica je kao starter igrao 36 minuta i utakmicu završio sa učinkom od 11 poena, 12 skokova, pet asistencija i dve ukradene lopte.

Drama je viđena u ‘Stejpls centru’ gde je Orlando uspeo da nanese osmi poraz u sezoni Lejkersima (119:118).

Imali su gosti i 21 poen u trećoj deonici, ali su uspeli da to prokockaju i meč uvedu u neizvesnu završnicu. Igrali su gosti bez povređenih Furnijea, Didžej Ogustina i Karter-Vilijamsa. Nikola Vučević doprineo je pobedi sa 19 poena.

Lebron Džejms završio je utakmicu sa 19 poena i 19 asistencija, uz šut iz igre od 36 odsto. Najefikasniji kod Lejkersa bio je Kvin Kuk sa 22 poena.

Boston – Detroit 103:116
Filadelfija – Bruklin 117:106
Majami – San Antonio 106:100
Čikago – Vašington 115:106
Minesota – Indijana 99:104
Oklahoma – Toronto 121:130
Denver – Šarlot 100:86
Hjuston – Portland 107:117