0
Košarka

NBA: Dabl-dabl Jokića u pobedi Nagetsa, Gudurić i Smailagić šansu dobili ‘na kašičicu’ (VIDEO)

Objavljeno: 13.01.20 u 09:29

Troje srpskih košarkaša večeras je izašlo na teren. Nikola Jokić je bio uspešan, dok su u međusobnom duelu Marko Gudurić i Alen Smailagić imali epizodne uloge.

Denver je savladao Los Anđeles Kliperse, a odličan je bio u pobedničkom sastavu Nikola Jokić. Slavili su Nagetsi 114:104 i u direktnom duelu prestigli su Kliperse na tabeli Zapadne konferencije.

Potpunu kontrolu Denver je preuzeo na kraju druge četvrtine, rezultatski su se odlepili i na odmor otišli rezultatom 66:52, a u trećoj deonici uspeli su prednost da povise i na 20+ poena. Smanjili su Klipersi na 106:100 na nekoliko minuta do kraja, ali šanse za preokret nije bilo.

Jokić je bio još jednom najefikasniji u svojoj ekipi sa 20 poena (6/14), a uz to je dodao 15 skokova, šest asistencija i jednu ukradenu, uz dve izgubljene lopte.

Pored Srbina, istakao se i Džamal marej sa 19 poena. Geri Heris je dodao 15, Majkl Porter 13, a Monte Moris 12 poena. Na drugoj strani odličan je bio Kavaj Lenard sa 30 poena, dok su Lu Vilijams i Montrez Herel dodali 26, odnosno 25 poena.

U direktnom duelu Marko Gudurić i Alen Smailagić nisu imali priliku da se upišu u strelce a ukupno su na terenu proveli devet minuta. Memfis je bio ubedljiv protiv Voriorsa rezultatom 122:102.

Držali su se u prvom poluvremenu Voriorsi, odličnu partiju prikazao je Dianđelo Rasel, ali se njihova igra srušila kao kula od karata u trećoj četvrtini meča. Grizlisi su taj deo igre rešili u svoju korist sa 35:17 i veliku prednost održali do kraja meča.

Gudurić je na terenu proveo dva minuta i 14 sekundi i za to vreme zabeležio jednu asistenciju, bez ijednog šuta, dok je Smailagić u igri bio sedam minuta i imao tri šuta i jednu asistenciju, takođe bez šuta.

Najbolji u Memfisu je bio Jonas Valančunas sa 31 poenom i 19 skokova, a u Golden Stejtu Dianđelo Rasel sa 34 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Njujork – Majami 124:121
Vašington – Juta 116:127
Bruklin – Atlanta 108:86
Memfis – Golden Stejt 122:102
Toronto – San Antonio 104:105
Denver – Klipers 114:104
Finiks – Šarlot 100:92