0
U pripremi

VEZUV NIJE EKSPLODIRAO: Inter na leđima Lukakua opet prvi na tabeli (VIDEO)

Objavljeno: 06.01.20 u 22:45

U poslednjem meču, a ujedno i derbiju, 18. kola Inter je kao gost pobedio Napoli 3:1 (2:1) i vratio se na lidersku poziciju.

Nadali su se Juventus i Lacio da bi Vezuv mogao da eksplodira i zaustavi Inter u naletu, ali se to nije dogodilo. Na krilima sjajnog Lukakua ‘neroazuri’ su odneli pobedu na veoma teškom gostovanju.

Belgijanac je već u 3. minutu najavio svoj šou na ‘San Paolu’, ali je njegov pokušaj izblokiran. U 14. minutu spasa za Napoli nije bilo, Lukaku je pretrčao skoro 60 metara i pogodio – 0:1.

Nije domaćin mogao da se ‘opasulji’ posle ranog vođstva tima iz Milana, koji je preko Vesina promašio novu šansu za 0:2, tačnije Mere je bio siguran na golu. Samo minut kasnije pokušao je Martinez, ali je golman Napolija bio kocentrisan.

U 33. minutu Brozović je asistirao za Lukakua, ovaj je pobegao odbrani Napolija, šutirao, Mere loše intervenisao – 0:2. Napoli se šest minuta kasnije vratio u igru, Kaljehon je sjajno uposlio Milika, a ovom nije bilo teško da pogodi sa nekoliko metara – 1:2.

Inter je pitanje pobednika rešio u 62. minutu kada je posle centaršuta sa desne strane očajno intervenisao štoper Napolija, a Martinez pogodio – 1:3. Do kraja utakmice Napolije imao šansu preko Insinjea, ali promene rezultata nije bilo.