0

PREMIJER LIGA: Lester se oporavio posle dva poraza, Hotspuru samo bod (VIDEO)

Objavljeno: 28.12.19 u 20:48

Odigrana su još dva meča 20. kola Premijer lige u kom su pobedu odnele ‘lisice’, a do boda stigli ‘kanarinci’.

Lester je doživeo dva vezana poraza od Mančester sitija i Liverpula, ali se brzo oporavio i stao na noge. ‘Lisice’ su večeras kao gosti pobedile Vest Hem 2:1 (1:1).

Gosti su do vođstva mogli već u 12. minutu kada je Fabijanski nespretno skrivio penal. Ipak, Poljak se iskupio i odbranio udarac Greja. Ipak, ‘lisice’ su u 40. minutu povele, Perez je glavom vratio loptu u peterac, a Ihenačo pogodio – 0:1.

Samo pet minuta kasnije ‘čekićari’ su izjednačili na 1:1. Anderson je sjajno vratio loptu u sredinu kaznenog prostora i Fornals je pogodio. Lester je do pobede stigao u 56. minutu kada je Perez sjajno povukao kontru, asistirao do Greja, a ovaj se iskupio za promašeni penal – 2:1.

Totenhem je uspeo da se izvuče protiv Noriča. ‘Kanarinci’ su poveli golom Vrančića u 18. minutu. Totenhem je do izjednačenja stigao u 55. minutu evrogolom Eriksena iz slobodnog udarca. Norič je šest minuta kasnije ponovo poveo, Puki je izašao sam na golmana, stigli su ga Aldervajlerd i Orije, Belgijanac mu je izbio loptu, ona je pogodila reprezentativca Obale Slonovače i završila u golu – 2:1. Ipak, bod Hotspuru je doneo Kejn sa ‘bele tačke’ u 83. minutu.