0

PRIMERA: Luda utakmica u Pamploni, Osasuna sa igračem manje do neizvesne završnice, ceo plen ipak ide Sosijedadu (VIDEO)

Objavljeno: 22.12.19 u 15:55

Bila je ovo treća utakmica bez poraza Real Sosijedada, a isto tako treća bez pobede Osasune. Gosti su bili bolji rival i iskoristili prednost igrača više.

Darko Brašanac je na terenu proveo 75 minuta, a zamenjen je nakon što je Ronkaglia dobio direktan crveni karton. Na kraju ove uzbudljive utakmice Osasuna je poražena od Real Sosijedada sa 3:4.

Gosti su do ubedljivog vođstva došli već u prvom poluvremenu. Orazabal je 15. minutu doneo prednost Sosijedadu, Odegard ga je odlično pronašao, a napadač gostiju je uspeo da zatrese mrežu.

Samo tri minuta kasnije Portu je nakon komične reakcije odbrane izašao sam ispred Herere. Nije mu bilo teško da povisi na 2:0. Već u 28. minutu i Martin Odegard uspeo je da se upiše u strelce i to prelepim golom iz slobodnog udarca.

Jedino što je Osasuna do kraja poluvremena uspela jeste da u 46. minutu nakon odlično izvedenog prekida smanji na 1:3. Tores je sa preko 30 metara izveo prekid, u srcu šesnaesterca najviši u skoku bio je Hernandez.

Samo tri minuta kasnije Čimi Avila smanjuje na 2:3, vrhunski je izveo solo akciju i nakon slaloma između defanzivaca Sosijeda uspeva da zatrese mrežu.

Taman kada su domaći uhvatili zalet, na cedilu ih je ostavio Ronkaglija koji je zbog povlačenja protivnika dobio crveni karton. Gosti su iskoristili igrača više, te u jednoj akciji Zubeldia je uspeo da prebaci defanzivni bedem gde je Isak čekao loptu zaboravljen od strane protivnika. Uspeo je da povisi na 2:4.

Čimi Avila se u 84. minutu potrudio da to ne bude tačka na i, već je između dvojice defanzivaca uspeo da podigne loptu i glavom savlada Romera za konačnih 3:4.