0

DRUGI PUT: Lacio ponovo bolji od Juventusa i osvojio je Super kup! (VIDEO)

Objavljeno: 22.12.19 u 21:09

Fudbaleri Lacija osvojili su večeras Superkup Italije, pošto su u Rijadu pobedili branioca trofeja Juventus sa 3:1.

Lacio je poveo u 16. minutu golom Luisa Alberta, a izjednačio je Paulo Dibala u 45. minutu. Rimski klub poveo je u 73. minutu preko Senada Lulića, a pobedu je obezbedio Danilo Kataldi u četvrtom minutu nadoknade vremena iz slobodnog udarca.

Juventus je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je u poslednjem minutu drugi žuti karton dobio Rodrigo Bentankur.

Lacio je jedina ekipa koja je ove sezone pobedila Juventus u Seriji A, 7. decembra sa 3:1, a sada su crno-beli istim rezultatom pobedjeni i u Superkupu.

Lacio je osvojio peti trofej Superkupa, a Juventus je ostao na osam.