0

PREMIJER LIGA: ‘Lisice’ lukavo povele, ali se Siti na vreme probudio (VIDEO)

Objavljeno: 21.12.19 u 20:50

U derbiju 18. kola Premijer lige Mančester siti je na ‘Etihadu’ sa 3:1 (2:1) pobedio Lester i najverovatnije obradovao Liverpul.

Lester je bio ‘najozbiljniji’ pratilac Liverpula, ali je Siti znao kako sa ‘lisicama’. Gosti jesu poveli u 22. minutu kada je Barns sjajno uposlio Vardija, ovaj pobegao odbrani ‘građana’ i pogodio 0:1.

Mančester siti je do izjednačenja stigao u 30. minutu kada je Mendi poslao dijagonalu do Mareza, ovaj se stuštio do kaznenog prostora, šutirao, lopta je pogodila Sojundžuja i ušla u gol – 1:1.

Domaćin je u 43. minutu preokrenuo. Pereira je oborio Sterlinga, a sudija Majk Din je pokazao na penal. Siguran sa ‘bele tačke’ bio je Gundogan. Tačku na pobedu ‘građana’ stavio je Gabrijel Žezus golom u 69. minutu na sjajnu asistenciju De Brujnea.