0

SP ZA KLUBOVE: Firmino u nadoknadi doneo Liverpulu finale (VIDEO)

Objavljeno: 18.12.19 u 21:05

Liverpul je drugi finalista Svetskog klupskog prvenstva i za trofej će igrati protiv brazilskog Flamenga.

Liverpul je u Dohi za rivala u polufinalu imao meksički Monterej, protiv kog je poveo već u 12. minutu. Nabi Keita je dobio lepu asistenciju od Mohameda Salaha i zatresao je mrežu.

Furiozan početak meča upotpunio je Monterej izjednačenjem već dva minuta kasnije. Strelac je bio Roželio Funes, pa je od 14. minuta rezultat glasio 1:1.

Na gol odluke čekalo se do 91. minuta. Tada je Liverpul uspeo da iskoristio konačno jednu od dobrih šansi. Aleksander-Arnold je poslao loptu u peterac, a na nju naleteo Roberto Firmino i doneo ‘crvenima’ finale.

Tamo će igrati protiv Flamenga koji je juče bio bolji od Al Hilala rezultatom 3:1.