Evroliga

EVROLIGA: Barsa slavila, NBA veče Valensije, Marinković dodao šest poena

Objavljeno: 17.12.19 u 23:20

Preostala dva meča Evrolige odigrana su večeras. U oba su ubedljivi bili španski predstavnici.

Barselona je trećom pobedom u nizu sigurna na drugoj poziciji nakon 14. kola, a večeras su pobedili Asvel rezultatom 80:67. Nakon tri poena prednosti u prvoj deonici, Katalonci su drugu dobili rezultatom 26:19, a u nastavku meča izabranici Svetislava Pešića nisu se opuštali. Te je na kraju upisana nova pobeda.

Aleks Abrines je ubacio 16 poena u timu domaćina, Kori Higins dodao je 13, a poen manje Nikola Miretić koji je bio savršen za dva šutiravši 4/4, identičan učinak imao je i sa slobodnih bacanja.

U timu Asvela David Lajti imao je 16 poena, 12 je ubacio Čalrs Kahudi.

Valensija je došla do druge pobede u nizu. Slavili su protiv Baskonije 105:77. Nakon neizvesne prve četvrtine koja je završena 19:19 sve je krenulo po izabranike Haumea Ponsarnaua. Prednost domaćina je rasla iz četvrtine u četvrtinu, a posebno je došla do izražaja u četvrtoj deonici u kojoj je Valensija ubacila čak 36 poena, a protivnika je zadržala na 19.

Bojan Dubljević bio je najkorisniji igrač meča sa 25 poena, Abalde je dodao 16, a po 13 Džordan i Van Rosom. Vanja Marinković je za 18 minuta upisao 6 poena. U redovima Baskonije Šavon Šilds je upisao 22, Tornik Šengelija je ubacio 15, a 12 je dodao Vildoza.