0

BUNDESLIGA: Nova blamaža Verdera, nakon ‘šestice’ Bajerna, ubedljiv i Majnc, autogol Veljkovića (VIDEO)

Objavljeno: 17.12.19 u 20:30

U 16. kolu nemačke Bundeslige, fudbaleri Majnca deklasirali su Verder u Bremenu rezultatom 5:0.

Ne piše se dobro ove sezone Verderu koji je upisao treći poraz u nizu, a od toga drugi sa pet ili više golova u mreži. U prethodnom kolu Bajern je slavio na ‘Alijancu’ sa 6:1, a ovog puta na njihovom ‘Viserstadionu’ slavio je Majnc rezultatom 0:5.

Gosti su poveli već u 10. minutu preko Kuaisona, da bi pet minuta kasnije srpski internacionalac Miloš Veljković postigao autogol.

Nije se zaustavio Kuaison koji je pogađao i u 19, odnosno 38. minutu, pa je već na poluvremenu bilo jasno da „zelene“ oćekuje novi potop

Zatresao je Verder mrežu preko Pizara, ali je gol bio poništen zbog igranja rukom, a konačnih 5:0 postavio je Mateta u 81. minutu susreta.Ekipa iz Bremena se nalazi na 15. mestu sa 14 bodova, dok Majnc ima četiri više na 13. mestu nemačke Bundeslige.