0

PREMIJER LIGA: Arsenal je tim kao nijedan drugi – posle sat vremena je ‘došao’ na derbi i razbio ‘čekićare’! (VIDEO)

Objavljeno: 09.12.19 u 22:55

U poslednjoj utakmici 16. kola engleske Premijer lige, Arsenal je u londonskom derbiju savladao Vest Hem rezultatom 3:1 (0:1).

Prvo poluvreme ovog meča bilo je jedno od dosadnijih u tekućoj sezoni. Bez energije, pravih šansi i šuteva, ali smo ipak videli jedan pogodak.

Bio je delo Ogbone, koji je u 38. minutu odlično skočio i glavom matirao Bernda Lena.

Arsenal ništa nije pokazao u prvom delu, a ni na početku drugog. Kriza traje već neko vreme i činilo se da će se nastaviti i u ovom meču.

A onda je došao ‘blic-krig’ kom se niko nije nadao i koji je sve promenio. ‘Tobdžije’ su dale tri gola za samo devet minuta i poništile svu očajnu igru do tada.

Najpre je Kolašinac asistirao za Martinelija koji je efektno završio lepu akciju. Taj gol dao je krila timu Fredija Ljungberga.

Šest minuta kasnije potpuni preokret. Obamejang je asistirao Pepeu, a mladi napadač je fantastično pogodio dalji ugao gola ‘ćekićara’.

Tri minuta kasnije Pepe je uzvratio asistenciju Obamejangu, koji je doslovce ‘zatvorio utakmicu i tako postavio konačnih 3:1.