0

PREMIJER LIGA: ‘Lisice’ ponovo seju strah, Lester nastavlja poteru za Liverpulom (VIDEO)

Objavljeno: 08.12.19 u 17:50

Premijer liga preti da postane dosadna zbog dominacije Liverpula, ali to za sada sprečava Lester koji niže pobede.

Teško gostovanje bilo je pred ‘lisicama’ u Birmingemu, ali su ga ‘lukavo’ odradile. Lester je protiv Aston Vile na ‘Vila Parku’ slavio ubedljivih 4:1.

Lester je poveo u 20. minutu posle pomalo komičnog gola. Ihenačo je sjajno uposlio Vardija, ovaj je predriblao golmana Hitona, pratio ga je jedan od štopera Aston Vile, ali se sapleo i pao, te dao šansu rasnom napadaču da pogodio – 0:1.

U 41. minutu Lester je duplirao prednost, Medison je sjajno asistirao sa leve strane, Ihenačo na petercu zakačio loptu – 0:2. Aston Vila je do kraja prvog poluvremena smanjila na 1:2, a gol je postigao Griliš.

Lester je pitanje pobednika rešio već u 49. minutu, Medison je sjajno izveo korner, a iskusni Evans je glavom loptu poslao u mrežu – 1:3. Tačku na ‘vilenjake’ stavio je Vardi posle sjajne asistencije Prata u 75. minutu.

Njukasl je posle preokreta uspeo da pobedi Sautempton. Tim sa juga Engleske poveo je u 52. minutu kada je Stifens asistirao do Ingsa. Izjednačenje ‘svrakama’ doneo je Šelvi na asistenciju rezerviste Kerola. Preokret je pao u 87. minutu, a pobedonosni gol Njukasla bio je delo Fernandeza.

Preokret smo gledali i u Noriču. ‘Kanarinci’ su poveli golom Tetija u 27. minutu, ali su Stivens i Bedlok bili ‘krivci’ za dva gola Šefilda i pobedu od 2:1.