0

BUNDESLIGA: Menhengladbah nastavlja da ‘melje’, novi poraz Bajerna, ‘petarda’ Dortmunda (VIDEO)

Objavljeno: 07.12.19 u 18:08

U derbiju 14. kola prvoplasirani Menhengladbah odmerio je snage sa ekipom Bajerna.

Nastavlja se agonija Bajerna koji je upisao treći poraz u poslednja pet duela, a drugi u nizu. Drugoplasirani Lajcpig diše za vrat Menhangladbahu.

Borusija Menhengladbah – Bajern Minhen 2:1

Imali su dobro prvo poluvreme gosti. Šanse su stvarali Tomas Miler, Robert Levandovski, i Ivan Perišić, ali su se propisno ispromašivali ‘Bavarci’. U drugom poluvremenu Ivan Perišić je primio loptu u 49. minutu malo van šesnaesterca, uspeo je da je plasira iza leđa Somera za vođstvo bajerna. Nije dugo trajalo vođstvo Bajerna, jer je u 60. minutu Jonas Hofman odlično centrirao nakon kornera, a loptu jeglavom pokupio Rami Bensebaini za 1:1. Lars Stindl je bio neprecizan u 80. minutu a Kimih je u 81. imao priliku da gostima vrati vođstvo, odlično reaguje Jan Samer. Havi Martinez je isključen zbog drugog žutok kartona u 92. minutu, a u istom minutu Rami Bensebaini je rešio pitanje pobednika sa bele tačke.

Borusija Dortmund – Fortuna Dozeldorf 5:0

Malo ko je nakon rezultata u prvom poluvremenu očekivao ovako ubedljivu predstavu ‘milionera’, ali su navijači na ‘Signal iduna parku’ imali pravu poslasticu. Marko Rojs je doneo prednost domaćinnu u 42. minutu, Torgan Azar je u 58. minutu duela povisoi na 2:0, a ‘grešni sin’ Džejdon Sančo vratio se u prvu postavi u i svoju igru krunisao je golom u 63. minutu, odlično ga je pronašao Rojs. Upravo je on postigao svoj drugi gol u 69. minutu meča, a Džejdon Sančo je na dodavanje Hakimija i u 74. minutu zatresao mrežu za konačnih 5:0. Nakon današnje pobede Borusija je na trećem mestu sa 5 bodova manje od prvoplasirane Borusije.

Lajpcig – Hofenhajm 3:1

Drugoplasirani Red Bul Lajpcig ne da Menhengladbahu da diše, upisali su ‘bikovi’ i petu pobedu u isto toliko mečeva, te na tabeli imaju samo bod manje u odnosu na prvoplasiranog. Timo Verner je u 11. minutu načeo Hofenhajm, isti igrač je sa bele tačke u 52. minutu povisio rezultat na 2:0. A Sabicer je golom u 83. minutu postigao i treći pogodak za domaćina. Minut pre kraja meča Bičakčić je postigao počasni pogodak za goste.