SUPERLIGA KINE: Evergrande je novi šampion, SIPG ‘šesticom’ predao peharPiksi poražen za kraj!

Objavljeno: 01.12.19 u 12:05

Uzbudljiva sezona u Superligi Kine zvanično je danas završena, a Evergrande je sa trona skinuo Šangaj SIPG, pitanje šampiona rešeno je u poslednjem kolu.

Gvangžu Evergrande – Šangaj Šenhua 3:0

Novi šampion je do titule došao rutinski pobedom nad Šangajem. Iako je u prvom poluvremenu bilo mirno Vei Šihao je golom u trečem minutu nadoknade prvog poluvremena doneo prednost domaćinu. Park Ji Su je na dodavanje Taliske u 55. minutu povisio na 2:0, a Elkeson je na proigravanje Paulinja postavio konačan rezultat.

Peking Gvan – Šandong Luneng 3:0

Skupo je koštao poraz od Šangaj SIPG-a ekipu Pekinga koja je sezonu završila na drugom mestu sa dva boda manje od šampiona Evergrandea. Borili su se do poslednjeg trenutka, ali to nije bilo dovoljno. Poveli su gosti sa bele tačke u 15. minutu Guedeš je bio strelac, na 2:0 u 34minutu je povisio Felaini. Pet minuta trebalo je domaćinu da izjednači. Prvo je Žang Juning postigao gol u 43. minutu, da bi Augusto sa bele tačke izjednačio u drugom minutu nadoknade. Vang je u 91. minutu postigao gol za konačnih 3:2.

Henan Jianje – Gvangžu RF 1:0

Ekipa Dragana Stojkovića Piksija je upisala treći poraz u nizu i sezonu su završili na 12. mestu na tabeli. Henan je slavio minimalcem u današnjem meču, a jedini gol u Žengžuu postigao je Ma Žingju u 49. minutu meča.

Šangaj SIPG – Šenžen 6:0

SIPG je titulu predao Evergrandeu a bez zbog treće pozicije ispoljio je na Šenženu koji je kući ispraćen sa šest pogodaka u mreži. Marko Arnautović bio je odličan u današnjem meču. Postigao je četiri pogotka. Prvi u u 10. minutu meča. Ispratio ga je Hulk pogotkom na asistenciju Arnautovića u 29. minutu. Drugo poluvreme pripadalo je austrijskom reprezentativcu koji je postigao još tri gola. Prvi u 47. minutu, još jedan u 54. minutu, a odličnu partiju krunisao je četvrtim pogodkom u 62. minutu meča. Oskar je stavio tačku na meč golom u 74. minutu.