0

PRIMERA: Sevilja jedva povela, pa grcala do 97. minuta – i preživela

Objavljeno: 01.12.19 u 13:55

Fudbaleri Sevilje jedva su stigli do tri boda protiv poslednjeg tima na tabeli španske Primere, ekipe Leganjesa – 1:0 (0:0).

Sevilja je tim koji, makar za sada, gaji šampionske ambicije i nalazi se u društvu najboljih u samom vrhu tabele. Međutim, danas se pošteno namučila da dođe do sva tri boda protiv ‘fenjeraša’.

U prvom poluvremenu Nolito je imao najbolju šansu za domaće, uz poništen gol, sasvim opravdano. A onda je sredinom drugo dela tim iz Andaluzije uspeo da slomi odbranu gostiju.

Učinio je to Diego Karlos u 63. minutu, posle nekoliko odbitaka u petercu rivala uspeo je da zakuca loptu u mrežu.

Potom smo u završnici gledali ofanzivu Leganjesa, trener Sevilje Đulen Lopetegi je odlučio da se povuče što je čak naišlo na negodovanje domaće publike.

I bila je prava drama jer su gosti imali nekoliko opasnih situacija pred golom Sevilje, ali do njega ipak nisu došli.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj je ušao u igru u 58. minutu i učestvovao u uspešnoj defanzivi u finišu susreta.