0
Evroliga

EVROLIGA: Drama u ‘Pioniru’, Braun trojkom u poslednjoj sekundi srušio Valensiju!

Objavljeno: 28.11.19 u 21:54

U 11. kolu Evrolige Crvena zvezda je pobedila Valensiju 76:73 trojkom Lorenca Brauna uz zvuk sirene.

Nije ovo bila utakmica za one sa slabim srcem. Vodila je Crvena zvezda 11 koševa razlike 60:49, a onda je Dubljević vratio prednost Valensiji. Crveno-beli su poenima sa slobodnih bacanja stigli do izjednačenja i vođstva 73:71, Vives je poravnao na 73:73, da bi Braun trojkom u poslednjoj sekundi ‘utepao’ slepe miševe 76:73. Ali, idemo redom…

Odlično je Crvena zveza otvorila meč pre svega u odbrani i poenima super raspoloženog Lazića povela sa 11:4. A, onda se dogodilo ono što igrači najmanje vole, nalet crveno-belih prekinuo je kvar na semaforima koji je trajao 50 minuta. Košarkaši Crvene zvezde su pali, a Valensija se preko Marinkovića i Dubljevića vratila u meč. Španci su na mali odmor otišli sa prednošću 19:17.

U drugoj deonici Valensija je stila do četiri poena prednosti, dugo je držala tu distancu kada je Crvena zvezda trojkom Berona preokrenula na 30:29. Poenima Dubljevića Valensija je otišla na najviših za njih ‘plus šest’ – 39:33. Crvena zvezda je do velikog odmora uspela da smanji minus na četiri – 41:37.

U trećoj četvrtini rapsodija Crvene zvezde. Lorenco Braun se razigrao u napadu, pomagao mu je Lazić, a Dženkins je zatvorio sve prilaze košu. Došli su crveno-beli i do 11 poena prednosti, a pred poslednjih deset minuta utakmice ušli su sa ‘plus devet’ – 60:51.

Očajno je počela poslednja deonica za crveno-bele, tri izgubljene lopte, laki poeni za goste i serija 8:0 za svega minut i po za 60:59. Seriju je prekinuo Beron trojkom, ali je Dubljević sa dve vezane trojke vratio prednost Valesniji 65:63. Dugo su ‘slepi miševi’ imali taj koš prednosti, a tek je Odžo minut i po pre kraja sa linije za slobodna bacanja vratio prednost domaćinu 73:71. Vives je minut pre kraja izjednačio, ali kasnije i promašio za vođstvo, Zvezdi je ostalo 20 sekundi do kraja, a Braun je trojkom uz zvuk sirene doneo pobedu 76:73.

Zvezdu je do pobede vodio upravo Amerikanac sa 19 poena i šest asistencija, Lazić je dodao 14 poena. Kod Valensije je Dubljević imao 22 poena uz osam skokova.

CRVENA ZVEZDA – VALENSIJA 76:73 (37:41)

Dvorana: Aleksandar Nikolić.
Gledalaca: 6.000.
Sudije: Spirios, Petri i Zamojski.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić, Čović, Braun 19, Davidovac, Lazić 14, Faje 4, Beron 8, Dobrić 3, Gist 6, Dženkins 9, Simanić 4, Odžo 9.
VALENSIJA: Kolom, Marinković 11, Lojd 6, Ndur 9, Abalde 10, Laberi 4, Tobi 4, Motum, Dubljević 22, Vives 4, San Emeterio, Dornekamp 3.