0

BUNDESLIGA: Iznenađenje za kraj kola, Majnc deklasirao Hofenhajm

Objavljeno: 24.11.19 u 20:15

Iako je čitavo drugo poluvreme igrao sa igračem manje, Majnc je bio ubedljiv na gostovanju Hofenhajmu i slavio sa 5:1 (1:0).

Majnc je imao dva vezana poraza, deklasirao ih je Lajpcig sa 8:0, a onda, pravo niotkuda, odgovorili su silovito na gostovanju Hofenhajmu, koji ovo sebi nije smeo da dozvoli.

Gosti su poveli u 33. minutu golom Oztunalija, a u finišu prvog dela je Baku dobio crveni karton i očekivao se preokret, a nikako dodatno deklasiranje domaćina.

Kaderbek je postigao autogol u 52. minutu za 0:2, a potom i Kunde Malong doneo tri gola razlike. Kontrama su igrači Majnca razbijali domaće.

Andrej Kramarić postigao je utešan gol za Hofenhajm, ali ih to nije previše utešilo jer su u finišu primili još dva pogotka preko Boatijea i Kunde Malonga za krajnjih 5:1.