0

BUNDESLIGA: Poker Lajpciga u borbi za vrh tabele (VIDEO)

Objavljeno: 23.11.19 u 21:36

Kompletiran je današnji program 12. kola Bundeslige, Lajpcig je bio ubedljiv protiv Kelna

Ubedljivim trijumfom nad „jarčevima“  rezultatom 4:1 ekipa Lajpciga se vratila na drugu poziciju u Bundesligi i dodatno začinila borbu za vrh, sa samo bodom zaostatka za vodećim Menhengladbahom.

Lajpcig je, računajući i ovaj meč, na poslednjih pet utakmica, u svim takmičenjima, postigao ukupno 24 gola, po čemu je jedan od najefikasnijih timova u Evropi u ovom trenutku. Dok je u Bundesligi dele prvu poziciju po broju golova sa Bajernom, obe ekipe postigle su po 33 gola.

Sve je bilo odlučeno u prvom poluvremenu kada je domaćin stekao tri gola prednosti. Keln, koji je prvi put vodio novi trener, Markus Gizdol, koji je zamenio Ahima Bajerlorcera, uspeo je da smanji u finišu prvog dela, ali je to bilo sve. „Bikovi“ su u nastavku postigli još jedan gol preko Emila Forsberga, koji je po drugi put savladao Tima Horna.

Red Bul Lajpcig je drugi sa 24 boda, koliko ima i trećeplasirani Bajern, dok je Keln pretposlednji sa samo 7 bodova.