0
Košarka

NBA: Harden i Vestbruk videli razgoropađenog Jokića! Dončić na plus 48 protiv Golden Stejta (VIDEO)

Objavljeno: 21.11.19 u 09:15

Burno veče i čak 11 odigranih utakmica u noći između srede i četvrtka donelo je puno uzbuđenja na parketima NBA lige.

Denver se ne šali. A ni Nikola Jokić. Noćas su tu poruku dobili Džejms Hardenn i Rasel Vestbruk koji su u Koloradu savladani rezultatom 105:95, uz novu vrhunsku partiju srpskog centra.

Jokić je postigao 27 poena (imao 12/19 iz igre), imao 12 skokova i četiri asistencija i bio najbolji u ekipi Denvera. Pratili su ga Vil Barton sa 15, Pol Milsap sa 11 i Geri Heris i Džamal Marej sa po 10 poena.

Nije pomogla ni dobra partija Džejmsa Hardena sa 27 koševa i po sedam skokova i asistencija. Rasel Vestbruk je dodao 25 poena, a Klint Kapela 12, uz čak 21 skok.

U prvom poluvremenu gledali smo egal utakmicu, a onda su Nagetsi u trećoj deonici prelomili meč kada su stigli do 15 poena prednosti i to više nisu ispuštali do kraja. U poslednjoj četvrtini bilo je i plus 18, a do kraja meča Hjuston je samo uspeo da ublaži poraz.

Denver je vezao treći trijumf i na tabeli pretekao upravo Hjuston na drugoj poziciji zapadne konferencije.

Dalas je deklasirao, ali u pravom smislu te reči, ekipu Golden Stejta rezultatom 142:94, uz savršenu partiju Luke Dončića. Još jednom u nizu.

Slovenac je na parketu proveo svega 25 minuta, a u tom periodu ubacio je nestvarnih 35 poena (11/18) iz igre, a kompletirao je sedmi ‘tripl-dabl’ ove sezone sa još 11 asistencija i 10 skokova.

Već u prvoj četvrtini sve je bilo jasno. Maveriksi su je dobili sa 44:18 i meč je bio rešen. Tako je bilo prilike da i Boban Marjanović dobije zapaženu minutažu.

Srbin je na terenu bio skoro 20 minuta i upisao 10 poena (4/6 iz igre) uz šest skokova.