0
Košarka

NBA: Gudurić postigao četiri, a Harden 44 poena! (VIDEO)

Objavljeno: 05.11.19 u 09:08

U noći između utorka i srede u najjačoj košarkaškoj ligi sveta odigrano je šest utakmica, a na parketu je bio i srpski reprezentativac Marko Gudurić.

Košarkaši Hjuston Roketsa savladali su Memfis Grizlise rezultatom 107:100 u meču u kom je potpunu dominaciju imao Džejms Harden.

Popularna ‘brada’ je ubacila čak 44 poena, a tom učinku pridodala i deset skokova i šest asistencija.

Nešto lakše mu je bilo da to učini jer na parketu nije bilo Rasela Vestbruka, ali i sam Harden bio je dovoljan za trijumf protiv Memfisa.

– Kada sa mnogo energije uđete u susret, dobre stvari se dešavaju za vas i vaš tim. Ako nema te energije, ako niste dovoljno aktivni, neće se desiti ništa dobro. Tako je bilo prošle nedelje – rekao je Harden posle meča.

U poraženom sastavu za Memfis je zaigrao Marko Gudurić, koji je šansu dobio tek u drugom poluvremenu i na parktu proveo nešto više od 17 minuta.

Za to vreme ubacio je četiri poena i imao šut iz igre 2/6.

Kod Roketsa, Erik Gordon je imao 16, Danijel Haus 15, a Ben Meklemor 12 poena, dok su u timu Memfisa najefikasniji bili Morant sa 23 i Dilan Bruks sa 17 poena. Takođe, po deset poena postigli su Jonas Valančiunas, Tajus Džons i Kajl Anderson.

Filadelfija je ove noći doživela prvi poraz u sezoni, i to na gostovanju Finiks Sansima rezultatom 114:109, iako je na poluvremenu imala vođstvo od šest poena razlike.

Milvoki je bio najubedljiviji na gostovanju Minesoti u trijumfu od 134:106, a najburniji meč 0digrali su Bruklin i Nju Orleans koji je dobila ekipa iz ‘velike jabuke’ sa 135:125.

U ostalim utakmicama Golden Stejt je pobedio Portland sa 127:118, Milvoki je bio bolji od Minesote sa 134:106, dok je Vašington pobedio Detroit sa 115:99.