0

FLEŠ IZ KRAGUJEVCA: Devojke Radničkog na vrhu tabele

Objavljeno: 28.10.19 u 11:45

Rukometašice Radničkog  su u derbiju 5-og kola super B lige za žene savladale ekipu Sloge u Petrovcu na Mlavi rezultatom 38-29,poluvreme 18-10 i tako petom,uzastopnom pobedom ostale na deobi prvog mesta na tabeli sa ekipom Bora.

Ekipa Sloge se ovog leta silno pojačala,dovođenjem pet iskusnih i prekaljenih igračica,što je dalo rezultata na samom početku utakmice.Stegnuto su ušle Kragujevčanke u meč,golman domaćina Snežana Ležaja je skinula 2 šuta i već u 3-em minutu na semaforu je stajao rezultat 3-0,što je bio alarm za „buđenje“ gošći.Promenom odbrane,pojačanom agresivnošću,ubitačnim kontrama,kaznena ekspedicija iz Kragujevca za samo 6 minuta,serijom 6-1 prelazi u vođstvo ( 4-6,9.min).Samo na mahove Petrovčanke su uspevale da se rezultatski približe.U pojedinim trenucima su delovale nemoćno pred furioznim naletima Radničkog.Proradile su golmanke Pojužina i Hasanović, krila Ž.Pojužina i Ksenija Petrović su bukvalno radile šta su htele,što je dalo dodatnu snagu gošćama da pred sam kraj prvog dela golom,večeras nezaustavljive Bjelakove dođu do kapitalnih 9 golova prednosti ( 9-18,29.min).Ipak u poslednjim trenucima Sloga smanjuje i na odmor se odlazi rezultatom 10-18.

Ista meta-isto odstojanje i na početku drugog dela igre.Raspucane rukometašice Radničkog nastavljaju sa agresivnom,ali i lepršavom i atraktivnom igrom i već u 35-om minutu stiču dvocifrenu prednost pogotkom Mileve Knežević ( 11-21).U tim trenucima četa Rodoljuba Kurandića je funkcionisala kao švajcarski sat,na nevolju domaćina raspucao se i bekovski trio Stoiljković-Knežević-Veličković.Rasla je prednost gošći,ređale su se atraktivne odbrane golmana Radničkog,lucidni i maštoviti potezi u napadu,pa tako u 55-om minutu golom Teodore Veličković dolaze i do največe prednosti ( 21-35).Stručni štab Radničkog ukazao je šansu svim igračicama,a čast domaćina spašava Vanja Đorđević,koja serijom golova donosi pristojan zaostatak na kraju utakmice,za konačnih 29-38.

Sve igračice Radničkog su dale svoj maksimum,ispoljile visok stepen angažovanja i požrtvovanosti,što deluje ohrabrujuće pred dve teške utakmice koje im predstoje.

U redovima domaćina najefikasnije su  bile Vanja Đorđević sa 9 i Ivana Arsić sa 6 pogodaka, dok su se kod Radničkog istakle Ksenija Petrović sa 8 i Ajlin Bjelak sa7 postignutih golova.

Igrač utakmice : Jovana Stoiljković

RK Sloga  –RK Radnički:29-38 (10-18)

Petrovac: Hala “Dragutin Tomašević”. Gledalaca : 150
Sudije: Miloš I Đorđe Jevtić
Sedmerci: Sloga 2 (1), Radnički 5 (4)
Isključenja: Sloga 10 min, Radnički 10 min

Sloga  :  Milojković ( 1 odbrana), Gajić 1, Katić, Arsić 6, Kostrešević 2, Pantelinac, Stojanović 1, Drpa, Miletić 4, Ljubomirović, Milošević, Đorđević 9, Gudžić 4, Ležaja ( 8 odbrana), Protić 4.

Radnički :   J.Pojužina ( 11 odbrana), Veličković 5, Srećković, Bjelak 7, Vasić , Knežević 4, Blagojević 2, Hasanović ( 9 odbrana,sedmerac), Vlašković, Filipović 2, Todorović 1, T.Petrović , K.Petrović 8, Stoiljković 5, Ž.Pojužina 4.

Narednog vikenda rukometašice Radničkog će ugostiti ekipu Kikinde u svojoj SBB dvorani Jezero.