0
U pripremi

SERIJA A: Slavio Lacio, Atalanta ispisala istoriju, Roma na bod od top 4 (VIDEO)

Objavljeno: 27.10.19 u 22:52

Možda se Atalanta nije proslavila u debitantskom učešću u Ligi šampiona, ali su zato u Seriji A krenuli da obaraju rekorde, dok je Roma savladala Milan, a Fiorentina je u poražena od Lacija u poslednjem meču dana sa 2:1.

Atalanta – Udineze 7:1 (STATISTIKA MEČA)

Po prvi put još od 8. juna 1952. godine u Seriji A zabeležen je rezultat sa najmanje sedam pogodaka. Tri puta se u strelce upisao Luis Murijel koji je na deset mečeva postigao osam golova. Okaka je doneo vođstvo Udinezeu. Iličić je u 21. minutu doneo izjednačenje. Potom je iz igre u 32. minutu isključen Opuku koji je dobio drugi žuti karton. U nastavku je postojao samo jedan tim u igri. Murijel je postigao gol za preokret u 32. minutu, a u 43. ponoo je Iličić postigao gol i već rešio pitanje pobednika. U drugom poluvremenu Murijel je postigao gol u 48, a potom i sa bele tačke u 75. minutu Pašalić se u strelce upisao u 52. minutu meča. Tačku na i stavio je Traore u 83. minutu za konačnih 7:1.

Roma – Milan 2:1 (STATISTIKA MEČA)

Roma je povela u 38. minutu, Milan je izjednačio u 55. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Roma stigla do gola koji joj je doneo pobedu. Aleksandar Kolarov odigrao je čitav meč za ‘vučicu’. Roma je peta na tabeli sa 16 bodova, Milan je na 12. mestu sa šest bodova manje. Golove za tim iz prestonice postigli su Zaniolo i Edin Džeko. Jedini gol za „rosonere“, koji su pretrpeli treći poraz u prethodnih pet utakmica, postigao je Teo Ernandes.

Fiorentina – Lacio 1:2 (STATISTIKA MEČA)

Ćiro Imobile je u 20. minutu bio na korak do gola, ali se isprečio ofsajd. Dva minuta kasnije Imobile je proigrao Hoakina Koreu koji je iz situacije jedan na jedan sa golmanom izašao kao pobednik. U 28. minutu Frank Riberi je poslao prelep pas do Federika Kieze koji koristi priliku da izjednači. Igrao se 90. minut, Imobible je bio najviši u skoku, a Bartlomeij Dragovski nije nikako mogao da zaustavi njegov udarac. Ranijeri je dobio direktan crveni karton u sedmom minutu nadoknade, a minut ranije Luka Ranijeri igrao je u svom šesnaestercu rukom, ipak Lacio nije iskoristio penal.