0

PRIPREMNI MEČ U GRACU: ‘Orlovi’ poraženi od Austrije

Objavljeno: 25.10.19 u 21:35

Reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Austrije 30:32 (16:18) u Gracu u prvoj kontrolnoj utakmici ove nedelje.

„Orlovi“ su bili ravnopravan rival domaćinu narednog Evropskog prvenstva, ali su pad koncentracije i loša realizacija u poslednjih deset minuta prelomili utakmicu u korist Austrijanaca.

Od samog starta viđena je praktično utakmica gol za gol, u kojoj su srpski igrači u par navrata bili u prednosti. Tako je bilo u 19. minutu kada je Bogdan Radivojević, najefikasniji u srpskom sastavu sa pet golova, doveo Srbiju u prednost 11:10, ali i par minuta kasnije za 13:12.

Iskusni Tomas Bauer između stativa bio je nerešiva enigma u pojedinim trenucima za srpske napadače i presudan kada je u pitanju tim koji će na poluvreme otići sa prednošću – 18:16.

Uspeo je sastav Nenada Peruničića da dođe do egala preko Vanje Ilića u 43. minutu (22:22), ali tokom meča u par navrata „orlovi“ nisu koristili šansu da dođu do vođstva. Posle gola Dejana Milosavljeva u nebranjenu mrežu za 26:25 u 52. minutu, Austrijanci vezuju dva gola i po prvi put dolaze na +3, 28:25, a u 58. minutu i do rekordnih +4 – 30:26. Nisu se predali rukometaši u srpskim dresovima, zaigrali su presing, Vanja Ilić je sa dva gola u poslednjih 30 sekundi smanjio na 31:30, ali je Bilik bio precizan u poslednjoj sekundi…

SRBIJA (strelci): Cupara šest odbrana, Milosavljev sedam odbrana i gol, Radivojević 5(1), Marsenić 4, Zelenović 2, Kukić 3, Obradović 2, Vujić 2, N. Ilić 4 (2), Pešić 2, Kolaković 1, V. Ilić 3.

Reprezentacija Srbije odigraće u nedelju kontrolni meč sa selekcijom Slovenije u Mariboru (17.30 časova).