0
Košarka

NBA: Jokić otvorio sezonu ‘dabl-dablom’, Gudurić i Bjelica dobro startovali, Bogdan ispod nivoa (VIDEO)

Objavljeno: 24.10.19 u 09:30

U noći između srede i četvrtka u najjačoj ligi sveta odigrano je 11 utakmica, a na parketu je bilo četiri srpska reprezentativca.

Nikola Jokić bio je najboljih od njih, jer je u pobedi Denvera nad Portlandom od 108:100 upisao ‘dabl-dabl’, a interesantno sve poene je upisao u drugom poluvremenu.

Meč je završio sa 20 poena, 12 skokova i dve asistencije, Posebno bitna sekvenca bila je pri rezultatu 94:90 na tri minuta pre kraja, kada je pogodio dve uzastopne trojke i tako slomio Trejl Blejzerse.

Pratio ga je Barton sa 19 poena, Marej sa 14 i Milsap i Krejg sa 11 i 10 poena. U redovima domaćih Demijan Lilard je bio najbolji sa 32 poena.

Marko Gudurić je imao solidan nastup sa devet poena i dva skoka i dve asistencije u porazu Memfisa od Majamija 120:101 u gostima.

Debi je obeležio sa 24 minuta na parketu i nekoliko odličnih defanzivnih rola, što su primetili i navijačii Grizlisa.

Sakramento Kingsi su poraženi od Finiks Sansa sa 124:95, a Srbi u redovima ‘kraljeva’ bili su ispod svog nivoa. Nemanja Bjelica je upisao pet poena i četiri skoka, dok je Bogdanović odigrao 22 minuta i upisao samo dva poena uz po dva skoka i asistencije.

Badi Hild je posle potpisivanja novog ugovora ubacio 28 poena, dok je Sanse predvodio Devin Buker sa 22 poena i 10 asistencija, kao i Keli Obre sa 21 poena i devet uhvaćenih lopti.

Dalas je sa 108:100 bio bolji od Vašingtona, ali bez Bobana Marjanovića koji nije ulazio u igru. Luka Dončić je izdominirao sa 34 poena i devet skokova, dok je Kristaps Porzingis upisao 23 poena.