0

FK Partizan 03.10.2019. godine stadion Astana Arena , FC Astana FK Partizan Beograd 03.10.2019. foto: Miroslav Todorovic/Starsportphoto ©

LIGA EVROPE: AZ Zakomplikovao u Partizanovoj grupi, poraz Lacija, Ajntraht i Arsenal se mučili (VIDEO)

Objavljeno: 24.10.19 u 23:51

Dosta uzbuđenja donela nam je večeras Liga Evrope.

Najuzbudljivije bilo je u Holandiji gde je Az Alkmar prikazao dominantnu partiju protiv Astane.

AZ Alkmar – Astana 6:0

Zakomplikovala se situacija za Partizan u grupi Lige Evrope, pošto je AZ Alkmar iskoristio poraz crno-belih od Mančester junajteda i ubedljivom pobedom protiv nemotivisane Astane (6:0) popeo se na drugo mesto. Holanđani su od početka krenuli silovito, a gosti iz Kazahstana držali su se dok je među stativama stajao Nenad Erić.
Posle njegove povrede, zbog koje je morao van terena već u 26. minutu, usledio je debakl. Zamena Aleksandar Mokin kapitulirao je dva puta do odlaska na odmor, s tim da je prvi gol primio iz penala. Celo drugo poluvreme odigrao je Antonio Rukavina, ali njegovo iskustvo nije moglo da pomogne Dva gola za AZ postigao je Kupmajners, oba iz penala, a u strelce su se još upisali Boadu, Strengs, Sugavara i Idrizi. Kakav je bio odnos snaga najbolje pokazuje podatak da je AZ uputio 35 šuteva ka protivničkom golu, od kojih je 15 išlo u okvir, tako da su gosti još i dobro prošli…

Arsenal – Vitorija 3:2

„Tobdžije“ su bile u zaostatku posle devet minuta kada Edvards dovodi Bragu u prednost, odgovorio je Martineli u 32. minutu, ali Portugalci na pauzu idu sa prednošću od 2:1 zahvaljujući Duarteu. Ipak Emeri povlači sjajan potez kada ubacuje Pepea u igru 75. minutu, bivši ofanzivac Lila postiže dva gola u razmaku od desetak minuta i donosi pobedu Arsenalu u Londonu.

Ajtraht – Standard  2:1

Frankfurt stiže do šest bodova i drugog mesta u grupi F pošto su večeras savladali Standard golovima Abraham i Hinteregera, poraz Belgijancima ublažuje Amalah golom u 82. minutu. Kostić je odigrao 83 minuta, Gaćinović 75, dok Joveljić nije ulazio sa klupe.

Seltik – Lacio 2:1

Škoti su slavili u Glazgovu posle preokreta. Lacio je poveo golom Lazarija u 40. minutu, ali Seltik stiže do svoje druge pobede u grupi zahvaljujući golovima Kristija u 67-om u i Žulienu u samoj završnici. Sergej Milinković-Savić je odigrao ceo meč.