0

PRIMERA: ‘Žuta podmornica’ opet torpeduje, Bilbao je baš smešan (VIDEO)

Objavljeno: 20.10.19 u 20:50

Viljareal se ubacio u trku za vrh tabele pobedom na nimalo lakom gostovanju u Barseloni protiv Espanjola.

‘Žuta podmornica’ te zaroni, te ispliva. Danas je uputila ‘smrtonosni’ torpedo u srca navijača Espanjola. Demonstracije u najvećem gradu regije Katalonije nisu ugrozile fudbal, što je svakako najvažnija vest.

ESPANJOL – VILJAREAL 0:1 (STATISTIKA MEČA)

Viljareal je poveo u 17. minutu kada je posle velike gužve u kaznenom prostoru Ekambi pogodio za 0:1. Od gola gostiju, inicijativu je preuzeo Espanjol, dve šanse je imao tim iz Barselone, ali Darder i Kaljeri nisu bili precizni.

Drugo poluvreme otvorila je šansa za Ekambija, ali Viljareal nije uspeo da dođe do drugog gola. Espanjol je do izjednačenja mogao u 85. minutu kada je šut Granera odbranio Asenjo. Domaćini su u 87. minutu tražili penal, ali je posle intervencije VAR sobe glavni sudija odlučio da samo odmahne rukom.

ATLETIK BILBAO – VALJADOLID 1:1 (STATISTIKA)

Nekada je Bilbao bio tim na čijem stadionu su strepeli najveći, a sada se gosti ko god to poželi. Razlog je ‘kukavička’ taktika legendarnog Gaiske Gartiana koji kad njegov tim povede sve igrače povuče na svoju polovinu i brani se, iako je 60. minuta ostalo do kraja.

Tako je bilo i danas kada je posle dodavanja Lopeza i gola Vilijamsa za 1:0. Bilbao se povukao, a greška golmana Simona i autogol Martineza bili su dovoljni za bod Valjadolida 1:1. Pred kraj meča Munjain je mogao da donese pobedu Baskijcima, ali je Masip bio sjajan na golu.

Gol Viljareala za pobedu možete da pogledate OVDE.