0

PRIMERA: Atletiko ispustio pobedu protiv Valensije, Feliks se povredio

Objavljeno: 19.10.19 u 18:32

U derbiju devetog kola španske Primere Atletiko Madrid i Valensija su remizirali rezultatom 1:1 (1:0).

Podelili su se ‘jorgandžije’ i ‘slepi miševi’. Domaćinu je pripalo prvo poluvreme, a gosti su u potpunosti bili nadmoćniji u drugom, te je takav i ishod ovog meča bio.

Pored nekoliko šansi i poluprilika, Atletiko je do vođstva došao golom iz jedanaesterca. Učinio je to Dijego Košta u 36. minutu i obično nakon toga tim Dijega Simeonea zatvori utakmicu.

Ali, ne i protiv Valensije. Izuzetno borbeni gosti su bili voljni da napadnu i dođu do gola i u par navrata su uspevali da ugroze Oblaka.

Denis Čerišev je pogodio prečku posle izuzetne akcije, a sjajan šut Danija Pareha slovački golman na impresivan način je zaustavio u 74. minutu. Ali nije i u 82.

Tada je kapiten gostujućeg tima poslao projektil koji nije bilo moguće odbraniti, te je Valensija sasvim zasluženo odnela bod sa stadiona ‘Vanda Metropolitano’.

Samo minut pre gola Valensije iz igre je morao da izađe Žoao Feliks, jer je na vrlo nezgodan način izvrnuo zglob desne noge i nije mogao ni da se osloni na njega.