0

SUPERLIGA KINE: Elkeson i Paulinjo utišali Šenžen

Objavljeno: 18.10.19 u 15:57

Sa dve vrlo interesantne utakmice otvoreno je 26. kolo kineske Superlige.

Najtrofejniji tim lige i aktuelni lider na tabeli, ekipa Gvangžu Evergrandea je gostovala u Šenženu i, reklo bi se, rutinski je stigla do nove ‘trojke’.

Na korak od nje su je već u 19. minutu doveli Elkeson i Paulinjo, da bi nadu domaćinu doneo Meri u 39. minutu.

Potom je Elkeson drugim golom na meču, u 52. minutu ponovo doneo dva gola razlike gostima, da bi smanjenje rezultata, ali prekasno, doneo ponovo Meri za konačnih 2:3.

U drugom meču slična situacija. Tjanđin Tjanhai je na svom terenu trijumfovao protiv Vuhan Zala, a veliku prednost stekao je već u prvom poluvremenu golovima Alana u 17. i Čenglina u 26. minutu.

Tračak nade gostima doneo je Kuasi u 58. minutu, ali je konačnih 3:1 Tjanđinu u 81. minutu doneo Jang.