0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Španija u 92. minutu obezbedila plasman, Bosanci izgubili gotovo svaku nadu

Objavljeno: 15.10.19 u 23:15

Završene su sve utakmice u oktobarskom ciklusu kvalifikacija i mnoge stvari sada su jasnije u grupama D, F, G i J.

Španija je gostovala Švedskoj i bio joj je dovoljan bod protiv najvećeg konkurenta da bi obezbedila učešće na Evropskom prvenstvu 2020. godine. Međutim, domaćin je takođe bio veoma motivisan da ‘furiju’ baci na kolena.

I bili su Skandinavci nadomak toga, jer su od 51. minuta vodili golom Markusa Berga. Iz trećeg pokušaja je uspeo da matira De Heu i izazove erupciju oduševljenja na stadionu.

Od tog momenta, očekivano, Španci su napali i krenuli po željeni bod, ali se domaćin uspešno branio. Sve do 92. minuta.

Tada je Moreno postao heroj gostujućeg tima jer se našao na pravom mestu u idealno vreme da sprovede gotovo na gol-liniji loptu u mrežu.

Derbi poslednjeg dana oktobarskog ciklusa kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine odigrali su u Atini selekcije Grčke i Bosne i Hercegovine. Slavio je domaćin rezultatom 2:1 (1:1).

Finska je danas trijumfom nad Jermenijom (3:0) zakoračila ka EP, ali je Bosna i Hercegovina želela da se trijumfom u Grčkoj umeša u borbu za drugo mesto.

Međutim, tim Roberta Prosinečkog odigrao je katastrofalno i može biti srećan ‘samo’ porazom od 2:1, jer je golman Ibrahim Šehić sprečio i veću bruku. Dovoljan je podatak da su Grci uputili čak 26 šuteva u okvir njegovog gola.

Prvi gol postigao je Pavlidis u 30. minutu, a samo pet minuta kasnije izjednačio je Amer Gojak posle centaršuta Seada Kolašinca.

Brojni napadi ‘Helena’ isplatili su se u 88. minutu kada je Adnan Kovačević zatresao sopstvenu mrežu i tako odneo gotovo svaku šansi BiH da može do prvenstva Evrope.