0

KVALIFIKACIJE ZA EP: ‘Petarda’ Rusa na Kipru, Azerbejdžanu ukraden bod u Mađarskoj

Objavljeno: 13.10.19 u 20:00

Odigrane su četiri utakmice nedeljnog programa kvalifikacija za EURO 2020. godine.

Ne pamti se da su Rusi bili ovako dominantni. Još od generacije Aršavina, Pavljučenka i ostalih, a čini se da će Dzjuba, Čerišev i družina čak i njih da nadmaše.

Danas su silu demonstrirali Kipranima, koji su surovo savladani sa 5:0. Goleadu je otvorio Denis Čerišev već u devetom minutu.

Isti igrač je i zatvorio u drugom minutu nadoknade, a između ta dva gola strelci su bili Ozdojev u 23. minutu, Artjem Dzjuba u 79. i Andrej Golovin u 89.

Mađari su na svom terenu savladali Azerbejdžan sa 1:0, a jedini gol postigao je Korhuti. Međutim, Azeri će biti nezadovoljni suđenjem i odlukom u 90. minutu da im se poništi pogodak.

Štoper gostiju Mustafadze postigao gol za izjednačenje, ali je sudija Higler ipak poništio taj gol posle asistencije pomoćnika.

Dosuđeno je igranje rukom, ali se činilo da to ipak nije bio slučaj…

Valja istaći i da je pobedom nad Belorusijom od 2:1, selekcija Holandije obezbedila novo učešće na velikom takmičenju, posle dužeg vremena.