0

KVAL. ZA EURO 2020: Belgija brojala do devet, pobeda Hrvata i Makedonaca, Rusi ubedljivi

Objavljeno: 10.10.19 u 23:38

U današnjem programu kvalifikacija za EURO 2020 viđeno je dosta uzbuđenja.

Belgija je priredila goleadu i užitak domaćim navijačima u pobedi od 9:0 nad San Marinom, dok je Rusija dobila 4:0 Škotsku. Što se utakmica timova iz regiona tiče Hrvatska je slavila 2:0 protiv Mađarske, a Severna Makedonija je savladala Sloveniju.

Belgija – San Marino 9:0 (STATISTIKA MEČA)

Belgija je već ‘overila vizu’ za Euro 2020, a večerašnja ubedljiva pobeda bila je šlag na tortu. Romelo Lukaku je ‘otvorio’ San Marino golom u 28. minutu, Čadli je tri minuta kasnije povisio na 2:0, a Broli je autogolom u 35. minutu meča postigao treći gol. U 41. minuta Romelu Lukaku je iskoristio dodavanje Azarda za novi gol, a dva minutua kasnije Aldervierld je postigao još jedna gol za domaćina, da bi u 46. minutu Tielsman povisio na 6:0. Izbacili su domaći iz pete brzine, tek u 79. minuntu Benteke je povisio na 7:0, Veršaren je sa bele tačke u 84. minutu sa bele tačke povisio na 8:0, a Kastanje je u 90 minutu postavio zadivljujućih 9:0.

Rusija – Škotska 4:0 (STATISTIKA MEČA)

Rusi se nalaze na drugoj poziciji i gledaju ka Evropskom prvenstvu. Imali su lak posao protiv Škotske. Nakon mirnog prvog poluvremena u drugom su se razigrali Rusi. Džuba je u 57. minutu doneo vođstvo domaćinu, a tri minuta kasnije je Ozdoev uvećao na 2:0, ponovo je Džuba u 70. minutu uspešno realizovao šansu, a Golovin je u 84. minutu postavio konačan rezultat.

Hrvatska – Mađarska 3:0 (STATISTIKA MEČA)

Hrvatski fudbaleri su u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika. Modrić je u petom minutu doneo vođstvo domaćinu, Petković je na asistenciju Rebića povisio na 2:0 u 14. minutu, a isti igrač je u 42. minutu postavio konačan rezultat. imali su Hrvati priliku u 55. minutu da sa bele tačke postignu još jedan gol, ali je Perišić bio neprecizan.

Severna Makedonija – Slovenija 2:1 (STATISTIKA MEČA)

Makedonci se nalaze na trećoj poziciji u grupi nakon večerašnje pobede. Elmaš je u 50. minutu doneo domaćima prednost, odlično ga je proigrao Goran Pandev. Isti igrač u 68. minutu povisio je na 2:0, a Iličić u 95. minutu postavlja konačan rezultat 2:1.