0

DERBI ‘CENTRALNE’ SRBIJE: Radnički posle drame bolji od Jagodine!

Objavljeno: 07.10.19 u 09:13

Rukometaši Radničkog su posle teške i iscrpljujuće borbe savladali ekipu Jagodine rezultatom 31-29,poluvreme 16-14 u okviru trećeg kola SBRL za muškarce i tako se izdvojili na čelu tabele sa maksimalnim bodovnim učinkom.

Upozoravao je stručni štab Radničkog da utakmica u Jagodini neće biti nimalo laka,jer je ekipa Jagodine sastavljena od iskunih i prekaljenih igrača,žargonski rečeno „namazanih“.Poveli su Kragujevčani i održavali prrednost 2 gola razlike sve do 14-og minuta i prvog izjednačenja ( 5-5).Nije u tim trenucima funkcionisala najbolje igra gostiju,nije bilo golmanskih intervencija da podupru greške u odbrani,ali se sve to promenilo od polovine poluvremena.Zategli su igrači Radničkog,profunkcionisala je karakteristična agresivna igra u odbrani i golom Radenovića u 20-om minutu,na semaforu stoji 7-11.Činilo se da je Radnički konačno preuzeo konce igre u svoje ruke,no Jagodinci se vraćaju u igru,par puta dolaze na domak izjednačenja,ali se na veliki odmor ipak odlazi rezultatom 14-16.

Nakon prvih 6 minuta drugog dela igre,Radnički ponovo dolazi do maksimalnih 4 gola prednosti ( 16-20),no nikako nisu uspevali da se odlepe i konačno prelome utakmicu.Iskustvo domaćih igrača je došlo do izražaja,uigranim kombinacijama u napadu nikako nisu dozvoljavali fizički spremnijim igračima Radničkog da im zadaju konačni udarac.Sve do kraja utakmice Radnički je održavao 2 do 4 gola prednosti,tim vođstvom se i ušlo u neizvesnu završnicu,gde je tačku na utakmicu stavio golman gostiju Ognjen Jovanović sa dve vezane odbrane,uz sigurne u realizacji Veselina Stevanovića,Medića i Kneževića,iako bez dva isključena igrača u završnici,privodi utakmicu kraju konačnim rezultatom 29-31.

U redovima domaćina najefikasniji je bio Aleksandar Stanojević sa 7 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Dušan Medić i Veselin Stevanović sa po 7 pogodaka.

RK Jagodina –RK Radnički : 29-31 (14-16)

Jagodina: Hala “Jassa”. Gledalaca : 300
Sudije: Darko Grubački,Dušan Vojvodić
Sedmerci: Jagodina 5 (5), Radnički 5 (5)
Isključenja: Jagodina 4 min, Radnički 6 min

Jagodina : Petrović, Jovanović, Stojanović 3, Matić 4, Jelić 2, Stanojević 7, Mitrović 1, Stevanović 4, Dilić 3, Stefanović 5, Dimitrijević, Avramović.
Radnički : Jovanović ( 6 odbrana), Stošić, Ristić, V.Stevanović 7, Mutavdžić, Lekić ( 3 odbrane), Dobrosavljević 1, Knežević 5, M.Stevanović , Radenović 2, Stanojev, Bogdanović 2, Tomić 5, Janićijević, Medić 7, Petrović.