0

BUNDESLIGA: Furiozna igra Menhengladbaha, ‘petarda’protiv Augzburga (VIDEO)

Objavljeno: 06.10.19 u 15:33

U prvoj današnjoj utakmici Bundeslige videli smo uzbudljivu utakmicu koja je pripala domaćinu rezultatu 5:1.

Nakon današnje pobede domaćin zauzima prvo mesto na tabeli. Tokom celog meča kontrolisala je Borusija tempo igre, a gosti su bili nemoćni da odgovore na bilo koji način. Na kraju zaslužena pobeda i prva pozicija za Borusiju iz Menhengladbaha.

Nisu se navijači propisno ni smestili na tribine, a Denis Zakarija je već postigao gol za domaćina, odlično ga je na petercu proigrao Turam.

Samo šest minuta kasnije Plea je na sličan način po levoj strani pronašao Hermana koji je povisio na 2:0, njegov udarac po zemlji sa desetak metara bio ne je neuhvatljiv za čuvara mreže Augzburga. Ponovo je Plea pronašao Hermana za 3:0 u 13. minutu.

Ovog puta Plea je napadao sa desne strane, Herman je utrčavao u šesnaesterac i šutem u golmanovu stranu uz stativu poslao je loptu u mrežu. Nije to bio kraj. Plea je iskoristio neverovatnu grešku odbrane. Defanzivac Augzburga vratio je loptu Kubeku koji je u pokušaju da je ispuca uspeo da se saplete, Plea je iskoristio priliku i poslao je loptu u mrežu za 4:0 nakon prvog poluvremena.

Opao je tempo u drugom poluvremenu Nidelehner je smanjio na 4:1 u 80. minutu, a Embolo je tri minuta kasnije postavio 5:1. Četvrtom pobedom u poslednja četiri odigrana meča Borusija je došla do prve pozicije na tabeli.

BORUSIJA MENHENGLADBAH – AUGZBURG (STATISTIKA MEČA)