LIGA ŠAMPIONA: Preokret Barselone, Tadić delio lopte, Liverpul se mučio protiv Salzburga (VIDEO)

Objavljeno: 02.10.19 u 23:15

Bez iznenađenja u drugom delu večeri Lige šampiona, favoriti su gurali po očekivanju, mada je bilo onih koji su se mučili.

LIVERPUL – SALCBURG 4:3 (STATISTIKA)

Malo je falilo da četa Jirgena Klopa od gotovog napravi veresiju. Vodili su ‘Redsi’ 3:0 protiv ‘crvenih bikova’, ali su oni uspeli da dođu do 3:3. Spasilac šampiona Evrope bio je Salah u 69. minutu.

Igrao se 9. minut kada su Mane i Firmino odigrali školski dupli pas, a Senegalac pogodio. Liverpul je prednost duplirao u 25. minutu kada su dva beka matirala Salzburg. Arnold je sa desnog boka ubacio loptu u ‘peterac’, a iznenađujuće na prvoj stativi se našao levi bek Robertson i pogodio 2:0. Liverpul je u 36. minutu povisio na 3:0, Firmino je uposlio Salaha, a ovaj uradio ono najbolje što zna. Ipak, Slazburg je samo tri minuta kasnije smanjio na 3:1. Mvepu je asistirao do Hi-Čana, a Korejac ostavio Adriana razoružanog.

U 56. minutu Salzburg se vratio u igru, Hi-Čan je asistirao do Minamina, a Japanac smanjio na 3:2. U 60. minutu muk na ‘Enfildu’, Minamino je asistirao do Halanda, a mladi Norvežanin izjednačio na 3:3.

Radost gostiju trajala je svega devet minuta, Firmino je treći put asistirao na utakmici, a Salah pogodio za 4:3.

BARSELONA – INTER 2:1 (STATISTIKA)

Derbi kola odigran je na ‘Kamp Nou’ gde je Barselona dočekala Inter. Još se dva tima nisu ni razigrala kada je Sančez u 3. minutu ‘poslužio’ Martineza, a ovaj pogodio za 0:1. Neroazuri su mogli do 0:2 u 37. minutu, ali je šut Martineza odbranio Ter Štegen.

U 58. minutu Barselona je stigla do izjednačenja. Bila je to duga akcija Katalonaca, koju je volejom iz prve sa 16 metara rešio Sančez. Urugvajac je pravu bravuru napravio u 84. minutu kada je lepim golom na asistenciju Mesija postavio konačnih 2:1.

VALENSIJA – AJAKS 0:3 (STATISTIKA)

Ajaks dokazuje da prošle sezone nije slučajno dogurao do polufinala Lige šampiona i da ga je samo minut delio od finala. Posle pobede nad Lilom u Amsterdamu, ‘kopljanici’ su slavili protiv ‘slepih miševa’ u gostima.

Igrao se 8. minut kada je Tadić dodao do Zijeha, a ovaj postigao evrogol. Valensija je do izjednačenja mogla u 25. minutu, ali je Pareho promašio penal. Ajaks je do 2:0 stigao u 34. minutu kada je Van de Bek asistirao za Promesa. Tačku na Valensiju stavio je Tadić u 67. minutu, Srbin je ‘podvalio’ loptu za Van de Beka, a ovaj pogodio za konačnih 3:0.