ATP

dav

TOKIO I PEKING: Porazi Srba već na startu

Objavljeno: 01.10.19 u 12:35

Posle poraza Filipa Krajinovića, negativne rezultate su imali Dušan Lajović i Miomir Kecmanović.

U Tokiju Srbija ostaje na jednom predstavniku. Posle Filipa Krajinovića, takmičenje je završio Miomir Kecmanović. Tako je srpsko slovo palo samo na Novaka Đokovića.

Miomir Kecmanović poražen je od Denisa Šapovalova sa 6:4, 6:4. Kanađanin je već na startu prvog seta oduzeo servis rivalu i poveo sa 1:0. Kasnije je rutinski završio set 6:4. U drugom setu Šapovalov je već u trećem gemu ‘brejknuo’ Kecmanovića što je bilo dovoljno za konačnu pobedu.

U Pekingu je Dušan Lajović dobro namučio Stefanosa Cicipasa. Srbin je poveo sa 1:0 u setovima, posle 6:4. Ipak, u drugom setu se Grk vratio u igru i izjednačio na 1:1. Lajoviću je ostao žal za trećim setom u kom je poveo sa 2:0 ‘berjkom’, ali mu je Cicipas uzvratio i na kraju slavio 6:3 za konačnih 2:1 u setovima.