0

SERIJA A: Tragedija Milana se nastavlja, Firenca polupala ‘rosonere’ u ‘gradu mode’ (VIDEO)

Objavljeno: 29.09.19 u 22:35

U derbiju 6. kola Serije A, Fiorentina je kao gost pobedila Milan sa 3:1 i agonija ‘rosonera’ se nastavila.

Marko Đampaolo je od sutra bivši trener Milana. ‘Viola’ je na ‘San Siro’ stigla sa nadom da će u Firencu vratiti bod, a osvojila je tri uz tri postignuta gola.

Da će se ‘viola’ pitati na ovom meču bilo je jasno u 11. minutu kada je šutirao Kijeza, a sjajan na golu bio Donaruma. Samo tri minuta kasnije Fiorentina je povela. Strelac sa ‘bele tačke’ bio je Pulgar. Milan je uzvratio u 24. minutu preko Susa kada je Dragovski napravio paradu za TV špice. Fiorentina je u 28. minutu postigla drugi gol, ali je on poništen zbog ofsajda u kom se našao Kijeza.

Kraj svih nadanja za Milan dogodio se u 55.minutu. Sudija Đakomeli se konsultovao sa VAR sobom posle faula Musačija, a dojavljeno mu je da Argentincu pokaže crveni karton. Fiorentina je brojčanu prednost iskoristila u 66. minutu, Donaruma je presekao jedno ubacivanje u peterac, ali je na loptu natrčao Kastrovil i pogodio za 0:2. U 70. minutu Kijeza je za goste promašio penal, to jest Donaruma je odbranio. Tačku na ‘rosonere’ stavio je Riberi u 78. minutu na asistenciju Kijeze.

MILAN – FIORENTINA 1:3 (STATISTIKA)

Čast Milana koliko toliko je odbranio Leao na asistenciju Ernandeza za konačnih Milan – Fiorentina 1:3. Nikola Milenković igrao je 90 minuta za Fiorentinu i učestvovao je u akciji kod drugog gola gostiju.