0

SUPERLIGA KINE: Šenžen zapretio, Šangaj Šenhua preokrenuo

Objavljeno: 26.09.19 u 15:54

U zaostaloj utakmici 23. kola kineske Superlige, Šangaj Šenhua je slavio trijumf protiv Šenžena rezultatom 2:1 (1:1).

Česti su preokreti u najjačem kineskom šampionatu, razlog je i mala razlika u kvalitetu među timovima, a tako je bilo i u duelu dva tima iz donjeg dela tabele.

Slabije plasirani tim, prvi ispod crte, Šenžen je poveo u 22. minutu golom Dijega Souze iz jedanaesterca koji je skrivio Bi Đinhao.

Međutim, samo četiri minuta kasnije stigao je odgovor domaćina, i to preko Junding Caoa, a posle asistencije Stefana El Šaravija.

Potom smo videli potpunu dominaciju ekipe iz Šangaja u drugom delu i kada se činilo da joj se to neće isplatiti, u 86. minutu je Kim Šin-Vuk postigao pobedonosni pogodak i udaljio Šenhuu od zone ispadanja.