0

SERIJA A: Ronaldo sa ‘bele tačke’ srušio Veronu, ‘lud’ gol gostiju (VIDEO)

Objavljeno: 21.09.19 u 19:55

U 4. kolu Serije A Juventus je kao domaćin pobedio Veronu 2:1 (1:1) i bar na kratko preuzeo prvo mesto na tabeli.

Novoligaš je propisno namučio šampiona. Juventus je sa 2:1 pobedio Veronu u meču za duže pamćenje. Juventus je očekivano ofanzivno otvorio meč, Ronaldo je imao šansu u 14. minutu, ali je lopta završila preko gola.

Verona je povela u 21. minutu, a bila je to složena situacija o kojoj smo već pisali. U 20. minutu sviran je penal za goste, izveo ga je Di Karmine koji je prevario Bufona, ali je lopta pogodila stativu. Ona se odbila do Darka Lazovića, a ovaj je potegao u prečku. Akcija je nastavljena skoro minut kasnije kada je Veloso iz trećeg pokušaja postigao evrogol – 0:1.

Juventus je brzo stigao do izjednačenja. U 31. minutu Ronaldo je dodao loptu do Remzija, a Velšanin je sa distance pogodio za – 1:1.

‘Stara dama’ je preokrenula u 49. minutu kada je Gunter skrivio penal. Siguran sa ‘bele tačke’ bio je Ronaldo.

Verona je do izjednačenja mogla u 63. minutu kada je šutirao Zakanji, a Bufon bio na mestu. Nekoliko minuta kasnije oprobao je šut sa druge strane Kuadrado. Verona je do izjednačenja mogla u 90. minutu. Lazović je prvo šutirao sa distance, ali je Bufon odbranio, Veloso je u nastavku šutirao pored gola. Verona je utakmicu završila sa deset igrača, pošto je Kumbula isključen zbog dva žuta kartona.