BUNDESLIGA: Bajern posle Zvezde počupao rogove ‘jarčevima’, Herta najzad pobedila (VIDEO)

Objavljeno: 21.09.19 u 17:40

Bez iznenađenja ovog popodneva bilo je u najjačoj nemačkoj ligi, Bajern se poigrao sa Kelnom, slavila i Herta.

Četa Nike Kovača je nastavila niz pobeda započet protiv Crvene zvezde u Ligi šampiona, bez muke su ‘jarčevima’ otkinuti rogovi.

BAJERN MINHEN – KELN 4:0 (STATISTIKA)

Da će ovo biti šetnja ‘Alijanc arenom’ bilo je jasno u 3. minutu kada je Bajern izveo munjevit napad preko Kutinja, Kimih je gurnuo loptu do Levandovskog, a Poljak je uz pomoć jednog defanzivca Kelna savladao Horna – 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Bajern je mogao do bar tri gola, ali su šanse promašivali Gnabri i Levandosvki. Ipak, najbliži golu bio je Kutinjo iz slobodnog udarca, ali je njegov šut završio na stativi.

Tri minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno Levandovskom da postigne još jedan gol. Opet je asistent bio Kimih ovoga puta iz kornera. Bajern je do trećeg gola stigao iz penala, a precizan je bio Kutinjo. Bavarci su do četvrtog gola stigli u 73. minutu kada je posle asistencije Brazilca, Perišić sjajno pogodio. Keln je utakmicu završio sa deset igrača.

HERTA – PADERBORN 2:1 (STATISTIKA)

Uzela je ekipa iz Berlina bod Bajernu u Minhenu, a onda vezala tri poraza i ‘upalila fenjer’. Paderborn je bio dobra prilika da se smire navijači koji su upali na trening.

Herta je povela iz prvog napada. Platenhard je uposlio Dilrosuna, ovaj obišao odbranu gostiju i pogodio za 1:0.

Plavo-beli su prednost udvostručili u 52. minutu kada je strelac prvog gola asistirao do Volfa, a ovaj pogodio za 2:0. Gostu su dva minuta kasnije smanjili na 2:1 preko Zolinskog. Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta za Hertu.