0
Odbojka

EP ZA ODBOJKAŠE: Španija zapretila, Srbija silno odgovorila!

Objavljeno: 16.09.19 u 22:35

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije upisala je i treću pobedu na šampionatu Evrope, pošto su savladali i selekciju Španije rezultatom 3:1 – 21:25, 25:19, 25:19, 25:20.

Protiv Nemačke i Slovačke je bilo veoma ubedljivo, pa se sličan scenario očekivao i protiv Španije, ali je ‘furija’ bila ta koja je dobila prvi set mnogo boljom igrom i sa znatno manje grešaka – 21:25.

To kao da je bio signal za izabranike Slobodana Kovača da zaigraju mnogo bolje, što su oni i uradili. Kao da je sve ‘kliknulo’ i došlo na svoje, pa su naredna dva seta osvojena identičnim rezultatom 25:19.

Bili su odlučni ‘orlovi’ da utakmicu završe pre ulaska u peti set, te da osvoje maksimalan broj bodova i u ovom susretu. U četvrtom setu smo gledali egal borbu do sredine seta, kada je usledila serija Srbije koja je slomila Špance i donela trijumf – 25:20.

Sutra je za odbojkaše Srbije slobodan dan na prvenstvu, a potom u sredu ih očekuje duel sa domaćinom Belgijom od 20:30h. To će, najverovatnije, biti odlučujući meč za prvo mesto u grupi.

Grupa B

ponedeljak

Austrija – Nemačka 0:3 (23:25, 15:25, 16:25)

Španija – Srbija 1:3 (25:21, 19:25, 19:25, 20:25)

Tabela: Srbija 9 (9:1), Belgija 8 (9:2), Slovačka 5 (6:6), Nemačka 4 (5:6), Španija 1 (3:9), Austrlija 0 (1:9).