0

ŠOU RONALDA U LITVANIJI: Čak osam pogodaka u Sautemptonu – tzv. Kosovo dalo tri Englezima, prvi je bio ‘kriminalan’ (VIDEO)

Objavljeno: 10.09.19 u 22:58

Fudbaleri Engleske savladali su tzv. selekciju Kosova rezultatom 5:3 (5:3) u vrlo uzbudljivom meču kvalifikacija za EURO 2020. godine.

Engleska i tzv. Kosovo su u Sautemptonu odigrali meč sa osam golova, a ‘ostrvljani’ su slavili trijumf sa 5:3 (5:1).

Meč je otvoren vođstvom gostiju posle ogromne greške ‘gordog albiona’ već u prvom mimnutu utakmice. Gol je postigao Valon Beriša.

Međutim, ubrzo je Sterling poravnao rezultat, a do kraja poluvremena Kejn, Vojvoda autogolom i dva puta Sančo doneli su Engleskoj ogromnih 5:1. Ponovo su stali u nastavku, pa je tzv. Kosovo dalo još dva gola preko Beriše u 49. i Murike u 55. minutu.

Kristijano Ronaldo i drugovi su rutinski odradili posao u Viljnusu, iako je posle prvih 45 minuta rezultat bio nerešen. Poveli su gosti iz jedanaesterca već u sedmom minutu golom kapitena Ronalda, ali je izjednačenje i veliku radost publici na LFF stadionu u Viljnusu doneo Andriuskevičijus u 28. minutu.

Međutim, onda su Portugalci ubacili u viši stepen prenosa i do kraja ‘samleli’ rivala. Najpre je Ronaldo u razmaku od četiri minuta, od 62. do 65. postigao još dva gola, a potom i svoj četvrti na utakmici u 76. minutu. Tačku na utakmicu stavio je Vilijam Karvaljo golom u drugom minutu nadoknade.