0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Belgija gazi, Nemci zaustavili Irce, Slovenci se razigrali (VIDEO)

Objavljeno: 09.09.19 u 22:55

‘Crveni đavoli’ gaze redom u svojoj kvalifikacionoj grupi i već su se plasirali na Evropsko prvenstvo.

Bilo je ovo veče u kom je na deset utakmica samo na dve pobedio domaćin. Rusija je bila bolja od Kazahstana sa 1:0, dok je Slovenija nastavila sa dobrim partijama 3:2 protiv Izraela.

ŠKOTSKA – BELGIJA 0:4

Za Belgijance zime nema, četa Roberta Martineza plasirala se na Evropsko prvenstvo. ‘Crveni đavoli’ su u Glazgovu demolirali Škotsku 4:0 i sa svih šest pobeda su nabolja selekcija kvalfikacija.

Posle svega 9. minuta pukla je kontra Belgijanaca, De Brujne nije bio sebičan uposlio je Lukakua, a ovaj pogodio za 0:1. U 24. minutu nova asistencija za De Brujnea, centrirao je vezista Mančester sitija, a Vermalen je pogodio za 0:2.

Het-trik asistencija De Brujne je ‘upisao’ u 32. minutu kada je posle njegovog kornera Aldervajreld pogodio za 0:3. Da kruniše sjajnu partiju vezista ‘građana’ je uspeo u 82. minutu, sada je Lukaku uzvratio asistencijom za De Brujnea 0:4.

U istoj grupi je Rusija sa 1:0 pobedila Kazahstan, dok je Kipar kao gost bio bolji od San Marina 4:0.

SEVERNA IRSKA – NEMAČKA 0:2

Postojala je mogućnost da Severni Irci iznenade ‘elf’ i ostave ga možda bez EP. Ali, to se desiti neće. Naime, četa Joakima Leva bila je sigurna u Belfastu 2:0.

Nemačka je bunker Iraca slomila u 48. minutu, Brant je dobro centrirao, a Halstenberg uhvatio sjajan volej za 0:1. Tačku na domaćina u nadoknadi vremena stavio je Gnabri posle sjajne asistencije Haverca.

Holandija je u istoj grupi u Talinu razbila Estoniju 4:0 uz dva gola Babela, dok su po gol postigli Depaj i Vajnaldum.

SLOVENIJA – IZRAEL 3:2

Bila je Slovenija skoro pa mrtva u borbi za plasman na EP, ali se pobedama nad Poljskom i Izraelom vratila u život. Goleadu u Ljubljani otvorio je Verbić u 43. minutu na asistenciju Iličića.

Izraelu je izjednačenje u 50. minutu doneo novi fudbaler Partizana Natko. Šok na stadionu Olimpije usledio je u 63. minutu kada je Dabur uposlio sjajnog Zahavija, a ovaj pogodio za 1:2.

Slovenija se nije predavala, u 66. minutu Šporar je uposlio Bezjaka i spasa za Izraelce nije bilo 2:2. Pobedu Slovencima doneo je Verbić drugim golom u 90. minutu.

U derbiju ove grupe Poljska i Austrija su igrale nerešeno 0:0. Makedonija je kao gost bila bolja od Letonije 0:2.