0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Holandija okrenula u Hamburgu i srušila ‘švabe’, moćni Hrvati (VIDEO)

Objavljeno: 06.09.19 u 23:06

Nekoliko iznenađenja obeležilo je drugi dan kvalfikacija za Evropsko prvenstvo, a najzanimljivije bilo je na severu Nemačke.

Derbi večeri igrao se u ‘C’ grupi gde je Nemačka dočekala Holandiju, dugo je vodila, a onda se dogodio neverovatan preokret.

NEMAČKA – HOLANDIJA 2:4

Nije Holandija došla da se brani u Hamburgu, već u 9. minutu zapretio je Depaj, ali je Nojer bio na mestu. Pukla je odmah kontra Nemaca, Klosterman je izašao jedan na jedan sa golmanom ‘lala’, Silesen je odbranio, na loptu je naleteo Gnabri i pogodio za 1:0.

Drugo poluvreme počelo je šansama sa obe strane, ali Šul i Vajnaldum nisu zatresli mrežu. Jeste De Jong u 59. minutu za 1:1. Babel je probio po levom boku, ubacio loptu u ‘srce’ šesnaesterca, a fudbaler Barselone De Jong se sjajno snašao i poravnao na 1:1.

Šok za domaće navijače usledio je u 66. minutu kada je posle udarca glavom Van Dajka, Nojer odbranio, lopta se odbila do Depaja, fudbaler Liona je pokušao da je vrati u peterac, a Tah je pogodio svoju mrežu 1:2.

Radost Holanđana bila je kratkog daha. U 73. minutu Kros je sa ‘bele tačke’ izjednačio na 2:2. Novi šok za Nemce u 79. minutu, Depaj je upsolio Vajnalduma, ovaj vratio u sredinu do Malena – 2:3. ‘Elf’ je u nadoknadi vremena zakucao Vajnaldum za konačnih 2:4. Nemcima neće biti lako u nastavku kvalfikacija, trenutno prvi tim grupe je Severna Irska.

SLOVAČKA – HRVATSKA 0:4

Nadali su se Slovaci da mogu da iznenade vicešampione sveta u Trnavi, ali… Domaćin je odigrao najgori meč u istoriji fudbala te zemlje.

Hrvati su poveli golom Vlašića tek u 45. minutu pravom ‘bombom’. Tek što je počelo drugo poluvreme, nije se igrao ni minut bilo je 2:0 za ‘kockaste’. Rebić je uposlio Perišića, a fudbaler Bajerna je uz pomoć jednog defanzivca matirao Dubravku.

Hrvatska je novi gol postigla u 72. minutu, bila je to sjajna solo akcija Petkovića. Konačnih 4:0 postavio je Lovren u 89. minutu na centaršut Brozovića.

U istoj grupi Vels je sa 2:1 pobedio Azerbejdžan, golove za ‘zmajeve’ postigli su defanzivac gostiju Pašaev i naravno Bejl.

SLOVENIJA – POLJSKA 2:0

Očajno su Slovenci otvorili kvalfikacije, ali se na vreme vade. U Ljubljani pala je najjača selekcija grupe predvođena strašnim napadom Levandovski – Pjontek. Ovaj dvojac večeras je pod Alpima ostao vezanih nogu.

Slovenija je povela golom defanzivca Strune u 35. minutu. Bila je to asistencija napadača Šporara. Upravo je nesuđeni napadač Crvene zvezde, a sada golgeter Slovana iz Bratislave postavio konačnih 2:0 u 65. minutu na asistenciju Iličića.