0

PLS: Metalac poklekao, Grafičar izbio na prvo mesto

Objavljeno: 04.09.19 u 22:48

U sedmom kolu Prve lige Srbije došlo je do smene na vrhu tabele.

Dosadašnji lider na tabeli, Metalac iz Gornjeg Milanovca, poražen je na svom stadionu od ekipe Smedereva, i to minimalnim rezultatom. Gol koji je odlučio krajnji ishod postignut je već u šestom minutu, a strelac za goste bio je Basrak.

Grafičar je to iskoristio na sjajan način i identičnim rezultatom je savladao ekipu Novog Pazara na pomoćnom terenu stadiona ‘Rajko Mitić’. Odlučujući gol dao je napadač Dejan Vidić glavom u 68. minutu meča.

Derbi kola odigrali su ekipa Trajala i Kabela, a u Kruševci nije bilo pobednika. Rezultat je bio 1:1, kojim se novosadski tim izjednačio sa Metalcem na deobi druge pozicije. Prvi su poveli gosti, a strelac je bio Izučukvu u 35. minutu, da bi rezultat bio izjednačen u 64. minutu autogolom Bihorca.