0

BUNDESLIGA: Majnc ‘ranio’ Bajern, a onda Bavarci demolirali (VIDEO)

Objavljeno: 31.08.19 u 17:42

Bajern iz Minhena pokazao je svu svoju moć u dvoboju protiv Majnca koji je na ‘Alijanc areni’ poveo sa 1:0.

Pored Bajerna odličan rezultat na svom terenu napravio je Šalke, Nemci danas baš nisu bili golgeterski raspoloženi sem u Minhenu.

BAJERN – MAJNC 6:1 (STATISTIKA)

Rival Crvene zvezde u ‘B’ grupi Lige šampiona pokazao je svu svoju moć. Majnc je iznenadio Bajerna i u 6. minutu je preko Boetijusa poveo sa 1:0. To je bio znak za četu Nike Kovača da pregazi rivala. Igrao se 36. minut kada je novajlija Perišić sjajno ubacio loptu sa levog boka u kazneni prostor, a Pavar pogodio za 1:1. Bajern je do preokreta stigao u 45. minutu kada je Alaba pogodio iz slobodnog udarca.

Pavar nije želeo da ostane dužan Perišiću, te je u 54. minutu sjajno centrirao, a Hrvat glavom pogodio za – 3:1. Koliko je Majnc tada bio razbijena armija govori četvrti pogodak Bavaraca, Kimih je izveo korner, lopta je pala u peterac, a Koman je odradio lakši deo posla.

Kakva bi to bila goleada, a da u njoj ne učestvuje Levandovski. Miler je u 78. minutu centrirao, a Levandovski još jedom pokazao da je golgeter bez mane. Tačku na Majnc 6:1 stavio je mladi Kanađanin Dejvis posle nove asistencije Milera. ‘Alijanc arena’ će na sledećem meču sredinom septembra dočekati Crvenu zvezdu.

ŠALKE – HERTA 3:0 (STATISTIKA)

Dočekali smo i to da se Šalke sa nekim poigra. Bolje rečeno Herti protivnik nije ni trebao, tim iz Berlina je sam sebi dao dva gola. Šalke je poveo u 38. minutu kada je Kaliguri pokušao da ubaci loptu u peterac, Štark je startovao i loptu poslao iza svog golmana 1:0.

U 48. minutu jedan od igrača Šalkea našao se u situaciji jedan na jedan sa golmanom, probacio je loptu pored njega, a u želji da spreči pogodak Rekik je zatresao mrežu za drugi autogol na meču – 2:0. Šalke je tačku na Hertu stavio u 85. minutu kada je Očipka sa levog boka loptu prebacio na desni, a Keni pogodio za 3:0.

Kod pobednika u timu nije bilo Matije Nasatasića, dok je Marko Grujić igrao svih 90 minuta za Hertu.

VOLFZBURG – PADERBORN 1:1 (STATISTIKA)

‘Vukovi’ su izgleda prerano upisali tri boda, pa su ostali bez zuba. Gosti su poveli u 12. minutu preko Olivera Souze. Volfzburg je do boda stigao u 56. minutu, a stralc je bio Brekalo na asistenciju viskog Veghorsta.